HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Öğrencilere yangın tatbikatı

27.09.2001 00:00:00
Eskişehir Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine, okul bahçesinde gaz, sıvı ve katı madde yangınlarının söndürülmesiyle ilgili tatbikat yaptırıldı.

Tatbikat öncesinde öğrencilere yangınla ilgili bilgi veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürü Yavuz Demirel, Türkiye'de yaşanan depremlerin yaz aylarında olmasının hasarın ve ölü sayısının artmamasında büyük etken olduğunu belirtti.

Depremlerin kış aylarında olmasının daha büyük hasarlar meydana getireceğini ifade eden Demirel, "Eğer deprem kış aylarında olsaydı, soba ve kalorifer kazanının patlaması gibi nedenlerle insanların birçoğu yanarak ya da dumandan boğularak can verirdi" dedi.

Yangın eğitimine, öncelikle okullarda öğrencilerden başlanmasının yararı olduğuna inandığını belirten Demirel, öncelikle LPG tüplerinin alev alması ve benzin gibi sıvı maddelerin yanması durumunda yapılacak müdahaleyi anlattı. Tatbikatta, maket üzerinde evde çıkabilecek bir yangın karşısında yapılacaklar da gösterildi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.