HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Öksüz'den basına sitem

12.07.2001 00:00:00
Ulaştırma Bakanı Öksüz, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Merkez Binası'ndan ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öksüz, iş çevrelerinin kendisini "efelik yapmakla" suçladığının belirtilmesi üzerine, "Bu kadar basit şeylerle uğraşmak, hakikatten sıkıntı yaratmıyor mu? Yani, millete güzel mesaj vermiş oluyor musunuz, hakikatten? Hepinizi çok seviyorum, ama neden böyle şeylerle uğraşıyorsunuz?" diye konuştu.

İş çevrelerinin 15 günlük zararı kendisinden talep ettiklerini söyleyen gazeteciye, Öksüz, "Öyle mi... Sayın Başbakan turp gibi, Allah'a şükür. Onu bile öldürdünüz. Daha ne istiyorsunuz? Biraz kendinize bakarsanız, Türkiye'ye çok iyi hizmet edersiniz" diye konuştu.

Öksüz, "Medyayı mı suçluyorsunuz?" sorusuna karşılık olarak, "Evet. Bir kısım medya veya tantanalı... Onları biraz hizaya getirmeye çalışın. Yazık oluyor millete" dedi.

Herkes hata yapar

Bir gazetecinin, "Yanlış adım attığınızı düşünüyor musunuz? Hiç, 'hata yaptım' demiyor musunuz?" sorusuna Öksüz, şu yanıtı verdi:

"Herkes hata yapar. Siz yapmıyor musunuz? Hatamdan ben dönerim. Efelik oradaysa, mertlik hatadan dönmektedir. Ne var bunda? Bu, benim hatamı kabul ettiğimden çözüldü falan diye verip veriştireceksiniz, şimdi. Sizin hatanızın telafisini kim sağlayacak? Sizin değil, bir kısım medyayı söylüyorum. Bu medyanın verdiği zararı kim ödeyecek? Biraz da oraya baksanıza. Ben medyayla kavga mı etmek istiyorum? Hayır. Niye benimle kavgalısınız, onu ben anlamıyorum."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.