HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Okuyan 'Vurgun'u önemsemiyor

25.08.2001 00:00:00
Okuyan, Beyaz Enerji Operasyonu'na da atıfta bulunarak, "Enerji Bakanlığı'nda buna benzer hadiseler yaşanmıştı. O hadiselerin, zamanın Enerji Bakanı Cumhur Ersümer'le hiçbir ilgisi yoktu. Bu da yargılama sonunda ortaya çıkacaktır. İlgili Bakan ancak bu işin içinde olursa gündeme gelir. Yoksa o bakanlıktaki her tasarrufu o bakana bağlamaya çalışırsak doğru bir anlayış olmaz" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan'ı ziyaretinde, operasyonda, devletin hantal yapısından kaynaklanan, denetim eksikliğini öne çıkartan bir durumla karşı karşıya olduklarını belirterek "Bu durumdan istifade etmek isteyen bir takım insanlar, devleti soymayı, çalıp çırpmayı, kendileri için bir görev ilan etmişlerdir" dedi.

Enerji'de de benzer şeyler yaşanmıştı

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile ilgili bazı iddialar üzerine soruşturma başlatıldığını ifade eden Okuyan, soruşturmanın yanlış yöne çekilmesini tasvip etmediğini belirtti. Okuyan, şöyle konuştu:

"Enerji Bakanlığı'nda buna benzer hadiseler yaşanmıştı. O hadiselerin, zamanın Enerji Bakanı Cumhur Ersümer'le, -samimiyetimle söylüyorum- hiçbir ilgisi yoktu. Bu da yargılama sonunda ortaya çıkacaktır. İlgili Bakan ancak bu işin içinde olursa gündeme gelir. Yoksa o bakanlıktaki her tasarrufu o bakana bağlamaya çalışırsak doğru bir anlayış olmaz. Bizim, 57. Hükümet olarak, hırsızlar kim olursa olsun, hangi Bakanlık'ta olursa olsun bunun üzerine gitmek görevimiz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.