HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

RUSYA ERKEN DAVRANDI

02.10.2001 00:00:00
Amerika'nın Afganistan'ı vurmaya hazırlandığı bu günlerde Rusya, fırsattan istifade ederek Çeçenleri vurmaya başladı bile

Çeçenistan'da meydana gelen çatışmada, Ürdünlü komutan Hattab'ın istihbarat şefinin öldürüldüğü bildirildi. İnterfaks ve İtar-Tass haber ajansları, Çeçenistan'daki Rus askerikomutanlığından yapılan açıklamaya dayanarak, Rus askerlerinin başkentGrozni'nin güneyindeki Starye Atagi köyünde bir grup Çeçen militanla çatışmaya girdiklerini bildirdi. Rus ajansları, daha sonra yapılan araştırmada, çatışmada ölen 3 kişiden birinin, önde gelen komutanlardan Hattab'ın istihbarat şefi Ebu Yakup olduğunun belirlendiğini kaydetti. Ürdünlü komutan Hattab'ın emrindeki Ebu Yakup'un Çeçen gruplara para dağıtmakla sorumlu olduğunu belirten İtar-Tass, son 24 saat içinde Çeçenistan'ın çeşitli bölgelerinde meydana gelen çatışmalarda, toplam 19 Çeçen savaşçının öldürüldüğünü belirtti. Rusya, çeçen savaşçılara karşı başkent Grozni ve diğer bölgelerde yeni operasyonlar başlattı. Rus İtar-Tass haber ajansı, İçişleri Bakanlığı sözcüsüne dayanarakverdiği haberde, Grozni ile Çeçen savaşçıların önceki gün saldırılardabulunduğu doğu ve güney kesimlerde 15 ayrı operasyon düzenlendiğini duyurdu. Operasyonlarda 10 kişinin gözaltına alındığı, çok sayıda patlayıcıve silah ele geçirildiği belirtildi. RIA haber ajansı da, Avturi'de silahlı kişilerin güvenlik güçlerinin bulunduğu bir binaya saldırısı sırasında 1 kişinin öldüğünübildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.