HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 HAZİRAN 2021, PAZAR

Şah'ın adamları tedirgin

12.11.2001 00:00:00
Afganistan'ın eski Kralı Zahir Şah'ın danışmanları, Kuzey İttifakı'ndan, başkent Kabil'i kuşatmayacağına ilişkin sözünü tutmasını istedi.

Zahir Şah'ın özel temsilcisi ve üst düzey danışmanı Dr. Abdül Sattar Sirat, "Onlar (Kuzey İttifakı) bize Kabil'e girmeyeceklerine dair söz verdi. Bu sözlerini tutmalarını bekliyoruz. Onlar Kabil'e girerlerse, diğer güçler ve hizipler de güneyden girecek ve böylece karşı karşıya gelmeler olacak" dedi.

Eski kralın danışmanlarından Hamid Sıdık da, Kuzey İttifakı'ndan, iç savaşa yol açan 1992'de başkenti ele geçirme hatasını tekrarlamamasını istedi.

Bombardıman ve kontrol

Öte yandan, dün geceki Amerikan bombardımanında Kabil yakınlarındaki bir mermer fabrikası isabet aldı.

Tanıkların anlattığına göre, Kale Cebbar köyündeki fabrikada iki bekçi öldü, fabrika harabeye döndü.

Bu arada, Taliban'ın Kabil'in her yerinde güvenlik denetim noktaları oluşturduğu, tüm araç ve kişileri aradığı belirtiliyor.

Taliban güçlerinin, özellikle silah, uydu telefonu ve iletişim ekipmanları aradığı kaydediliyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.