HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Şiddet tırmanıyor

04.10.2001 00:00:00
Şaron, Arafat'ı hedefe koydu

Gazza'da gece düzenlenen saldırının ardından paniğe kapılan İsrailliler evlerini terketti. Radikal Filistinlilerin Yahudi yerleşkesine düzenledikleri saldırıdan sonra İsrail Güvenlik Konseyi acil olarak toplandı. İsrail Başbakanı Ariel Şaron, 3 saat süren toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Filistin saldırısının sorumlusu olarak, topraklarında faaliyet gösteren eylemleri önlemeyen Filistin Yönetimi ve lideri Yaser Arafat'ı gördüklerini" bildirdi. Misilleme gecikmedi

İsrail tank ve helikopterleri saldırıya sabah saatlerinde karşılık verdi. İsrail tanklarının da, Gazze'deki Filistin güvenlik birimi ofislerini bombardımana tuttuğu öğrenildi.

Arafat-Peres görüştü

Filistinli hastane kaynakları, Yahudi yerleşim birimine yönelik saldırının ardından, İsrail tanklarının sabah Gazze Şeridi'nde özerk Filistin topraklarına girerek düzenledikleri operasyonda, 5 Filistinlinin öldüğünü belirttiler.

İsrail Hükümet Sekreteri Gideon Saar, askeri radyoya yaptığı açıklamada, "saldırının sorumluluğunun Filistin yönetimine ait olduğunu ve İsrail ordusunun, sivillerle askerlerin güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alacağını" söyledi. İsrailli yetkili, "Eğer terörist operasyonları başarısız kılmakla yükümlü Filistin yönetimi bunu yapmıyorsa, ordumuz bunu yapacaktır" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.