HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Siyasetin yeni delikanlısı hayalleriniz için kolları sıvadı

02.12.2020 00:00:00
'Siyasetin yeni delikanlısı hayalleriniz için kolları sıvadı' seslendirme dosyası:

Binayı ayakta tutan, sağlam karılmış harçla yapılan kolonlarıdır. Kolonları ne kadar sağlamsa bina da o doğrultuda sağlamdır. Kolonların dengeleri ile oynar, içi boşaltılırsa binada yaşayan her fert kuşku ile yaşamak zorunda kalır. En ufak sallantıda da bina ya tahrip olur, ya da yıkılır.

Bir ülkeyi de ayakta tutan sağlam temeller üzerine kurulmuş, harçları sağlam karılmış değerlerdir. Bu değerler ile oynar aslından saptırarak içini boşaltırsak ülke insanı tedirgin olarak yaşamak zorunda kalır. En ufak sallantıda alt üst olmakla karşı karşıya kalır.

Ülkemizi ayakta tutan bizleri bir-beraber yapan, millet yapan Atatürk, Bayrak, Din, Ekonomi ve dinimizin teminatı Laiklik kavramlarının içi boşaltılarak aslından saptırılırsa tahribatları büyük olur. Aslına bakacak olursak ülkemizin bu durumda olmasının ana sebebi de o hassas değerlerle oynanmasıdır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları önceden görerek müdahale eden merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş ortaya koyduğu fikri duruşu ile olmazsa olmaz bu değerlerimizin aslını yerine koymakla mücadele etmiş ve koymuştur. 

Bizler huzur, refah içinde bir beraber olarak hayat standartları yüksek bir şekilde yaşam arzu ediyorsak değerlerimiz ekseninde eğitim seviyesi yüksek, teknolojik gelişmelerde ön saflarda olmaktan başka çaremiz yoktur.

Bir şeyleri değiştirecekse Z kuşağı değiştirecek

Z kuşağından önceki kuşakların en büyük ikilemi vatandaşlarımız arasına zıtlık ve husumet sokan, incir çekirdeğini doldurmayan etnik, mezhep ve ideolojik tartışmalardır. Z kuşağını biraz takip edersek kavramların içini dolduran etnik tartışmaları, mezhepsel kavramları ve ülkemize zarar verecek ideolojik tartışmaları umursamayan zeki ve akıllı bir gençlik geldiğini göreceksiniz. En fazla 10-15 yıl içerisinde ülkemizde çok farklı bir zihniyetin olduğunu ideolojik, etnik ve mezhepsel tartışmaları bitirerek ülkemize barış, kardeşlik ve huzuru inşa ettiğini hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Buradan hareketle akıllı ve zeki Z kuşağını bir liderin yoğurması gerekmektedir. İşte burada devreye Z kuşanın yeni lideri Hüseyin Baş'ın yapıcı, olgun ve birleştirici tavrının önem kazandığının altını çizerim.

Z Kuşağının lideri olarak anılan BTP'nin genç Genel Başkanı Hüseyin Baş kısa bir sürede siyasi arenada sade bir dil kullanarak hayallerini gerçekleştirecekler için kolları sıvadı. Genç Başkan duruşu, ağırbaşlılığı, bilgi birikimi ve zekâsıyla siyasetin delikanlısı da oldu.

Toplumun ileri gelen, sayılan, sevilen entelektüelleri tarafından;

 "Z kuşağının lideri" diye tanımlandı.

"Bizim Hüseyin" diyerek gençliğini onda gördüğünü ortaya koyanlar oldu.

"Hayallerinizi gerçekleştirecek lider" diye tanımladı.

Son olarak da "Artık siyasetin yeni delikanlısı var" diyerek 6 ayda kendisine toplumu hayran bırakan bir profil çizdi. 

Hikâyeler yazıldığı gibi okunur. Genç Genel Başkan'ın yazdığı içi dolu, elle tutulur hikâyeleri halkımız da okumaya başladı.

Küçükten büyüğe herkesin, her kesimin derdini dertlenen siyasetin delikanlısı, ülkemizin umudu olduğunu ortaya koydu.

 
İsmail Çetin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.