HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Taliban korkuttu

29.09.2001 00:00:00
Afganistan'daki Taliban güçleri, başkent Kabil'de uçaksavar deneme atışı yapıca, Kabil sakinleri, "Amerikan saldırısı başladı" düşüncesiyle paniğe kapıldı.

Afganistan'da olası bir Amerikan saldırısına karşı hava savunması için mevzilenen Taliban güçlerinin bulunduğu Kabil civarındaki tepelerden patlama sesleri geldi.

Taliban yetkilileri, bunların uçaksavar deneme atışı olduğunu açıkladı.

Kabil sakinlerinden biri, sabah kahvaltı yaparken ateş seslerini duyduklarını ve "Amerika savaşa başladı" diye düşündüklerini söyledi. Bir başka Kabilli ise "Çok kötü anlardı" diyerek, sesleri her an vurabilecek bir füze ya da bomba olarak algıladıklarını aktardı.

Birçok kişinin, panik içinde evlerini terk ettiği, daha sonra bu patlamaların uçaksavar denemesi olduğu bilgisi yayılınca evlerine geridöndüğü belirtildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.