HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Transfer bombaları!

23.06.2001 00:00:00
Yarışma insanla sıkısıkıya bağlı bir olgu. Sporun bütün dallarında yapılan yarışmalar insan duygusunun en ince motiflerini içeriyor. Tek tek saymaya gerek yok. Futbol da öyle. Bireysel sporlarda yarışmacılar kendi fizik güçlerini duygularıyla bütünleştirip mücadele etme fırsatı bulurlar. Spor, ekip oyunu olmaya başladığında bu defa pek çok duygu rakiplerinin yanı sıra kendi arkadaşlarıyla hem uyum sağlamaya çalışıp hem de fırsat yakalamak için rekabete girer.

Futbol böyle dedik. Şimdi transfer mevsimi bildiğimiz futbolcular o külüpten bu külübe geçiyorlar. Ve üzerlerinde büyük spekülasyonlar yapılıyor. Deniliyor ki, falancı iyi futbolcu feşmekanca şöyle böyle. Değerli okurlar transferde adı geçen bütün futbolcuların ne kalitede olduklarını hepiniz çok yakından biliyorsunuz. Ben bir türlü üzerlerinde bu kadar konuşulmalarına anlam veremiyorum. Dedik ki, insanoğlunun mücadelesinde daima duygu vardır. Bu da çok önemlidir. Beşiktaş'taki bir futbolcu başka bir takımda çok iyi iş yapabilir. Başka bir takımdaki çok iyi oyuncu ise diğer bir takıma geçtiğinde başarısız olabilir.

Ayhan Gaziantepspor'da mükemmel bir performans sergiliyordu. Nedense Beşiktaş'ta başarılı olamadı. Eğer Galatasaray'a giderse ne olacağını asla bilemeyiz.

Bakın öyle olaylar oluyor ki, hiçbir şeyden haberimiz yok. Fazlı yaptığı bir açıklamada Nouma'yı yerin dibine sokup neredeyse döveceğini anlatıyor. Yine gazetelerde yer alan haberlere bakarsanız Emre'de Jardel'e yumruk atmış. Bunlar doğru olabilir. Neden? Çünkü insandır. Duygu yüklüdür. Bütün bu olaylardan en küçük bir haberimiz olmuyor ve takımın önündeki maçta ne yapabileceğini veya oynadığı karşılaşmada neden kötü olduğunu hiç durmadan tartışıyoruz. Ayberg'in altındaki büyük kitleyi görmediğimiz gibi hissetmek de istemiyoruz.

Transfer ayı heyecanlandırıyor hepimizi. Bildiğimiz futbolcuların o külüpten bu külübe geçmeleriyle... Asıl biz onları yeni sezonda yeni takımlarına uyum sağlayıp sağlayamadıkları zaman göreceğiz. Onun için şimdiden karar vermenin pek çok hüsrana sebep olduğunu da her sene yaşayıp görüyoruz.

Takımın da futbolcunun da hası meydana çıktıkları zaman belli olacak.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.