HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Türk-İş'ten anlamlı proje

12.07.2001 00:00:00
ILO-IPEC'nin "Uluslararası Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Programı" çerçevesinde, çalışan çocukların eğitime yönlendirilmesi amacıyla hazırlanan proje, Adana'da düzenlenen toplantıyla tartışmaya açılacak.

TÜRK-İŞ 4. Bölge Temsilcisi Hüseyin Elbek, yazılı açıklamasında, DİSK ve Hak-İş'in desteğiyle TEKSİF Sendikası'nda düzenlenecek toplantıda, ülke genelinde seçilmiş 15 yaşın altındaki 1600 çocuğu sokaktan kurtarmak amacıyla hayata geçirilmesi planlanan yeni dönem projesinin ele alınacağını bildirdi.

Elbek, son yıllarda büyük kentlerde sokaklarda çalışan çocukların sayısında önemli sayıda artış olduğunu belirterek

"Sokaklarda çalışan çocuklar korunmadan yoksun bir biçimde çalışmakta, çeşitli risk ve tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar.Çocukların farklı alan ve işkolunda çalışmaları ülkemizin geleceğini tehdit etmektedir.

Hazırlanan projeyle, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulları'na yerleştirilmeleri yoluyla çocuk işçiliğinin sona erdirilmesine katkıdabulunulması amaçlanmaktadır." dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.