HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Türkiye'ye demir attılar

21.09.2001 00:00:00
Birinci Süper Lig'de halen faal olarak futbol oynayan yabancı futbolcular arasında, Türkiye'de en uzun süredir yer alan oyuncu unvanını elinde bulunduran Metin Mert, Sarıyer'in ardından bir dönem Trabzonspor'da forma giydikten sonra, faal futbolculuk yaşantısını halen Kocaelispor'da sürdürüyor.

Uche Fenerbahçe'de

Detlef Müller'in ardından, Türkiye'de en uzun süredir faal olarak futbol yaşantısını sürdüren 4 futbolcu bulunuyor. Halen Fenerbahçe'de oynayan Uche Alozia Okechukwu (Deniz Uygar), Misko Mirkoviç (Mert Meriç), Diyarbakırsporlu Andre Kona ve Bursasporlu John Lesiba Moshoeu, 1993-94 sezonunda transfer oldukları Türkiye'de halen futbolculuk yaşantılarını sürdürüyor.

5'i Türk vatandaşı oldu

Uzun süredir faal futbolculuk yaşantılarını Türkiye'de sürdüren yabancı futbolculardan 5'i, Türk vatandaşlığına geçti. Fenerbahçe'nin Nijeryalı futbolcu Uche Alozia Okeckukwu "Deniz Uygar", Yugoslav Misko Mirkoviç "Mert Meriç", Kocaelisporlu Alman Detlef Müller "Metin Mert", Kocaelisporlu Polonyalı Roman Dobrowski "Kaan Dobra", Samsunsporlu Boukar Alioum "Ali Uyanık" isimlerini aldı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.