HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Vay... vay.. vay..

06.06.2001 00:00:00
"Dünyada şeref tribünü şeklinde isimlendirilmiş trübünü olan tek bir stat dahi yoktur.

Protokol ya da vip trübünü vardır.

Ancak bu tribünde yer alan insanlar diğer tribünlerde yer alan insanlardan farklı bir muameleye tabi değildir."

Vay vay vay... Şimdi siz Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanını, Azerbaycan Milli maçını gözlemcisini, UEFA temsilcisini, sizin yok dediğiniz şeref tribününde oturtmak için neden çırpınıp durdunuz? Neden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden yasadaki verilmiş görevlerine rağmen yerler istedinizde neden beğenmediğiniz?

Vip tribünü dediğiniz yerde oturanlarla, diğer yerlerde oturanlar arasında bir fark yok dediniz de; neden konuklarınızı kale arkasındaki tribünlere götürmediniz.? Bu aklınıza gelmedi, ama kapalı tribüne vip tribünü yaratmak geldi.

Devleti küçültmeye ve zedelemeye kimsenin gücü yetmez. Tören bandosunu önünüze çekip, takımları yine önünüze çekip ne kazandığımızı anlamak mümkün değil...

Bu kavgada ne federasyonun ne de il müdürlüğünün yanındayız. Biz sadece devletin yanındayız.

Aranızdaki jip meselelerinden çıkan tartışmalar bizi fazlasıyla ilgilendirmez. Ancak aranızdaki sorunları hangi mantalitelerle çözüme götürememek konusundaki beceriksizliklerinizi anlamak da mümkün değil.

53 yıllık İnönü Stadı'nda 40 yıllık Ali Sami Yen Stadı'nda, 30 yıllık Fenerbahçe Stadı'nda gördüğümüz yaşadığımız geleneği yok ettiniz Azerbaycan maçında.

Tabii yasalarda şeref tribünü değimi hiç bir zaman kullanılmadı. Bu tribünler her zaman yazılı belgelerde protokol tribünleri olarak anıldı. Bu görüntü sadece Türkiye'de değil, dünyanın bütün statlarında var ve var olmayada devam edecek. İspanya Kralı da, Monoco Prensi de, Alman Cumhurbaşkanı da... aklınıza kim geliyorsa tahsis edilmiş bu mekanlarda maçları izlerler. Her türlü yönetimlerde bu böyle olmuştur. Olmaya da devam edilecektir. Devlet küçültülemez. Bu tür davranışlar sadece bu sorunları çıkaranları küçültür.

Ve küçülmüşlerdir de.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.