HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Yeni Hababam iddialı

22.10.2003 00:00:00
Hababam Sınıfı serisinin son filmi film setinde tanıtıldı. Tanıtımda okul müdiresi "Fatoş Hoca"yı canlandıran Hülya Koçyiğit, geniş oyuncu kadrosuyla çekim yapıldığını hatırlatarak, "Böyle bir kadroyla birarada olduğum için çok mutluyum. En az eski Hababamlar kadar sevilsin isterim" dedi. Hababam Sınıfı ile başa çıkmanın kolay olmadığını anlatan Koçyiğit, "Onlar şaka ve esprileriyle her şeyin üstesinden geliyorlar. Ben de nasıl başa çıkabileceğimin formülünü buldum" şeklinde konuştu.

Filmin yeni versiyonunda rehberlik öğretmeni olan "Güdük Necmi" lakaplı Halit Akçatepe de, yeniden Hababam Sınıfı'nda yer almanın çok güzel bir şey olduğunu ifade ederek, "Bu Hababam Sınıfı'nı da unutulmayacaklar arasına sokabilirsek ne mutlu bize" diye konuştu.

Yeni öğretmenler,

yeni öğrenciler

Akçatepe, Münir Özkul ile vefat eden Adile Naşit ve Kemal Sunal'ın Hababam Sınıfı'na çok büyük katkıları olduğunu belirterek, "Yeni Hababam Sınıfı, yeni öğretmenler, yeni öğrenciler ile seyirci karşısına çıkacak ve bu hâliyle çok beğenileceğine inanıyorum" dedi.

"Boz Ali" lakabıyla hademeyi canlandıran Zeki Alasya da, yıllardır Hababam Sınıfı'nda oynamak istediğini, ancak Metin Akpınar ile başka programları olduğu için fırsat bulamadığını anlatarak, "Bu benim içimde ukdeydi. Yıllar sonra bu fırsatı yakaladığım için çok mutluyum" diye konuştu.

Yönetmen Kartal Tibet ise, çekimleri yapılan filmin yeni bir Hababam Sınıfı olduğunu kaydederek, "Öncekiler 1975'te çekilmişti. Şimdi 2003'te yaşanıyor. Bu farklı bir Hababam Sınıfı olacak" dedi.

Kartal Tibet: En iyisi olacak

Tibet, en iyi film kadrolarından birini kurduklarını ve senaryoya çok güvendiğini belirterek, "Senaryosu 3 yıldır yazılıyordu. En iyisi olacağına inanıyorum" diye konuştu. Her okulda bir Hababam Sınıfı olduğunu ifade eden Tibet, "Şakalar, haylazlıklar yapılır, lakaplar takılır. Ama bu bir film olduğu için, bunlar biraz daha sivri dillidir" dedi.

Filmin yürütücü yapımcısı Şenol Zencir ise çekim süresinin 6 hafta olduğunu ve filmin yarı yıl tatilinde vizyona girmesinin planlandığını belirterek, çekimlerin tarihi Ahmet Ratıp Paşa Köşkü, Şükrü Saracoğlu Stadı ve Tophane'de gerçekleştirileceğini söyledi. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, 6 Kasım 2002 tarihinde Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısında 6-0 galip geldiği maçın konu edileceğini anlatan Zencir, maliyetin ise yaklaşık 1,5 milyon dolar olarak tahmin edildiğini bildirdi.

Filmin kadrosu geniş

Senaryosunu Kemal Kenan Ergen'in yazdığı, görüntü yönetmenliğini Ertunç Şenkay'ın, sanat yönetmenliğini Mustafa Ziya Ülkenciler'in yaptığı filmin yürütücü yapımcılığını ise Şenol Zencir ve Cengiz Çağatay üstleniyor. Oyuncular: Halit Akçatepe, Hülya Koçyiğit, Mehmet Ali Erbil, Zeki Alasya, Sümer Tilmaç, Bülent Kayabaş, Zihni Göktay, Çetin Çiftçioğlu, Yeliz Yeşilmen, Hamit Haskabal, Mehmet Ali Alabora, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz, Peker Açıkalın, Ercüment Serpil, Ceyhun Yılmaz, Bülent İğdiroğlu, Cengiz Nezir, Tuncay Akça, Ergin Orbey.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.