HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Ana gibi yar olmaz

23.09.2001 00:00:00
Erzurum'da, doğuştan sakat olduğu için yürüyemeyen ilköğretim 3. sınıf öğrencisi Kadir Yıldırım'ı, annesi sırtında okula götürüyor.

Anne Müzeyyen Yıldırım, Yukarı Hasanı Basri Mahallesi'nde oturan ve bacaklarındaki sakatlık nedeniyle yürüyemeyen 10 yaşındaki Kadir Yıldırım'ı, evlerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Cemal Gürsel İlköğretim Okulu'na, sırtında götürüp getiriyor.

Ana yüreği

Müzeyyen Yıldırım, "Çocuğum yeter ki derslerinden geri kalmasın, ben her türlü sıkıntıyı çekmeye razıyım" sözleriyle anne cefakârlığını bir kere daha çarpıcı biçimde gözler önüne seriyor.

Sakat olan eşinin seyyar satıcılık yaptığını, kendisinin ise çocuk bakıcılığı yaparak aile bütçesine katkı sağladığını anlatan 4 çocuk annesi Yıldırım, her sabah çocuklarının kahvaltısını hazırladıktan sonra, tek erkek çocuğu olan Kadir'i, sırtına alarak okula götürdüğünü, sırasına oturttuktan sonra işine gittiğini ifade etti.

Ders bitiminde ise Kadir'i eve geri getirip kardeşlerine teslim ettikten sonra işine gittiğini anlatan anne Yıldırım, tek amacının çocuğunu bütün zorluklara ve sıkıntılara rağmen okutmak olduğunu belirtti.

Okumak uğruna düşe kalka...

Anne Yıldırım, şöyle konuştu:"Çocuğumun tekerlekli sandalyesi olsaydı belki okula götürüp, getirmek daha kolay olurdu. Ancak tekerlekli sandalye olmasa da benim gücüm yetene kadar oğlumu okuluna sırtımda götürüp, getireceğim. Ancak en fazla sıkıntıyı kışın çekiyorum. Çünkü yollar kar ve buz oluyor. Bazen düşüyoruz ama yine de okula gitmeyi başarıyoruz. Kışın en fazla korktuğum durum ise buzlu yolda düşüp bir yerlerimizi kırmak, çünkü o zaman çocuğumu okula götürecek kimse olmaz."

Annemle gurur duyuyorum

Okuyup doktor olacağını ve kendisi gibi sakat olan insanları iyileştirmek için çaba harcayacağını anlatan Kadir Yıldırım, "Anneme yük olduğum için çok üzülüyorum. Annemle gurur duyuyorum ve onu çok seviyorum" diye konuştu.

Bu arada Kadir Yıldırım'ın öğretmeni olan Hediye Karagölge ise Kadir Yıldırım'ın çok başarılı olduğunu ve müzik derslerinde söylediğişarkılarla da sınıfın neşe kaynağı olduğunu söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.