HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Bayrak indirme eylemine bir tepki daha

05.11.2005 00:00:00
Bulgaristan Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Bulgaristan Azerbaycan Kırım Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Efendioğlu, Avrupa Parlamentosu Üyesi Rum parlamenter Marios Matsakis'in Türk bayrağını indirmesi olayını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Efendioğlu, düzenlediği basın toplantısında, bayrağın bir milletin şerefi, namusu ve gururu olduğunu belirterek, bayrağa saygı duyulması gerektiğini bildirdi.Ulu Önder Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nda düşmanın püskürtülmesinin ardından İzmir'de ayağının altına serilen Yunan bayrağını çiğnemeyerek bütün dünyaya asil liderlik örneği gösterdiğini belirten Efendioğlu şunları söyledi:''Oysa Avrupa Parlamentosu üyesi Rum parlamenter Marios Matsakis KKTC Akıncılar'da bir askeri bölgede Türk bayrağını indirme küstahlığını sergilemiştir. Rum parlamenter bu akıl almaz çirkin eylemiyle uluslararası hukuki, siyasi, askeri ve diplomatik kuralları çiğnemiştir.

Rum parlementerin bu çirkin eylemini şiddetle kınıyoruz. Yunan ve Güney Kıbrıs Rum halkının da bu eylemi kınamasını arzu ediyoruz. Diğer taraftan Avrupa Parlamentosu da kendi üyesi olan ve kurallarına aykırı eylemde bulunan Rum parlamenteri şiddetle kınamalı ve dışlamalıdır. Aksi takdirde kendi kurallarıyla çelişkiye düşecektir.'' Efendioğlu, Türk milleti ve İslam aleminin bayramını kutlayarak, deprem felaketini yaşayan Pakistanlıların acısını paylaştığını da bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.