HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Bir ileri iki geri

13.07.2001 00:00:00
Muhalif İtttifak güçlerine karşı direnişini artıran Taliban örgütü, son iki hafta içinde başarısız operasyonlar sonucu 280 askerini kaybetti.

Gor ve Tahhar vilayetinde çatışmaları şiddetlendiren Taliban örgütü, tüm çatışmalarda başarısızlığa uğradı ve bölgede son iki hafta içinde kaybettiği asker sayısı 280'e ulaştı.

Taliban geriledi

Tahhar vilayetine bağlı Hocagar ile Kunduz vilayetine bağlı Daştiarçi ilçelerinin tamamen muhalif güçlerinin eline geçtiğini belirten Sözcü Zahiri, söz konusu bölgelerin stratejik amaçlı olarak tekrar terk edildiğini kaydetti.

Afganistan'ın doğusunda Hacı Abdulkadir komutasında Kuner ve Celelabat'ta başarılı operasyonlar düzenlendiğini bildiren Zahiri, bu bölgede Taliban'a ait birkaç stratejik mevzinin ele geçirildiğini söyledi.

Malzemelere el kondu

Zahiri, ülkenin batı kesimlerinde yer alan Gor, Farrah ve Herat vilayetlerinde de başarılı oprasyonlar sonucu Taliban'ın en çok kullandığı Şiğşaron havaalanının ele geçirildiğini ve önemli miktarda askeri malzemeye el konulduğunu belirtti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.