HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Bir sınıfta 170 öğrenci

07.10.2001 00:00:00
Türkiye'de eğitimin içinde bulunduğu içler acısı tablonun net fotoğrafı Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinden geldi. İlçeye bağlı Eyyüp Nebi Beldesi'nde birleştirilmiş sınıfta, 170 çocuk öğrenim görüyor. Acaba görebiliyor mu?

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'ne bağlı Eyyüp Nebi Beldesi'ndeki birleştirilmiş sınıfta, 170 çocuk öğrenim görmeye çabalıyor. Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, 1990 yılında belde statüsüne kavuştuklarını ve nüfuslarının 5 bin dolayında olduğunu söyledi.

Bir sırada 9 öğrenci

Hz. Eyyüp, eşi Hz. Rahime ve Hz. Elyasa peygamberlerin türbelerinin beldelerinde bulunmasından ötürü, turizm açısından önemli bir yer olduklarını belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Böylesine önemli bir yerde eğitimin önemli bir yeri tuttuğu bir gerçektir. Ama çocuklarımız uygun olmayan koşullarda öğrenim görüyorlar. Beldemizde bulunan birleştirilmiş sınıfta 170 çocuğumuz, öğrenim görmeye çalışıyor. Sınıfta 20 sıra bulunuyor. Her sırada 8-9 çocuk oturuyor. Ayrıca bir öğretmenimiz bulunuyor. Geçen öğrenim yılında iki öğretmenimiz vardı. Yetkililer, bir an önce bu sorunu çözmeliler. Bu konuda başvurularımız var. Ama halen bir okul yapılması programa alınmadı."

Okul yapılmayacak

Viranşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de Eyyüp Nebi Beldesi'ne yeni bir okul yapılmasının programda yer almadığını, atama yapıldığı takdirde öğretmen göndereceklerini bildirdiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.