HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Bush'a enerjik protesto

31.05.2001 00:00:00
ABD Başkanı George W. Bush, enerji krizinde olan ve sık sık elektrik kesintileri meydana gelen California eyaletini ziyareti sırasında, enerji politikalarını eleştiren çevreci ve tüketici hakları savunucularının yoğun protesto gösterilerine maruz kaldı.

Bush'un, Los Angeles'ta Dünya İşleri Konseyi adlı kuruluşta yaptığı konuşma sırasında büyük gürültü çıkaran göstericiler, güvenlikgüçleri tarafından konuşmanın yapıldığı otelden çıkarıldı.

Cumhuriyetçi Partili Başkan Bush, California'nın Demokrat Partili Valisi Gray Davis'in, kriz yüzünden kabaran elektrik faturalarına tavan fiyat koyulmasına ilişkin isteğini de reddetti. Davis'in, 2004 başkanlık seçiminde Bush'un karşısına çıkacak potansiyel Demokrat Partili başkan adayı olarak adı geçiyor.

Davis, Ocak ayından beri enerji krizi yüzünden California'nın 8 milyar dolar zararda olduğunu kaydederek, özellikle fakirlere bu konuda kolaylık sağlanması gerektiğini belirtiyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.