HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 HAZİRAN 2021, PAZAR

Dilleri sakladık!..

10.11.2001 00:00:00
Farklı görüşler tabii ki olacak; çünkü her dilin genişliği, uzunluğu sivriliği bir değil!.. Yalnız bu geceki ulusal maçta tüm dilleri saklama kabına koyduk; taa ki 14 Kasım Çarşamba gecesi Ali Sami Yen'de saatlerin 22.00'yi göstereceğine değin..!

Gönüllerimiz zaten birdi! Dilleri de özenle sakladığımıza göre...!

Geçelim, ilk etaplı 2002 Dünya Kupası finaline götürecek maçların ilkine... Teknik çalıştırıcı Şenol Güneş herşeyi öyle ince hesaplamış ki; kadroyu 26'ya çıkarmış. Bu ne demek biliyor musunuz? Kısa ve basit özetliyeyim: Finallere 18-20 oyuncu götürülmez; 24-26 götürülür. Eee ben şimdiden hazırlığımı yaptım. İki maç sonra Japonya veya Kore'deyim de..! İster inanın ister inanmayın; iki maç sonunda, yani Ali Sami Yen'deki bitiş düdüğünden sonra Güneş'e sorun; aynı cevabı alacaksınız...

Ha dur bakalım, bu gece ve Çarşamba ne olacağını eşelemeden, hendeği atlatıp; götürdün bizi 47 yıllık hasrete diyecekseniz... Derim, inancım, yüreğim, saklı olan dilimi kesip atamam ya!..

Tamam, tamam bıraktım böbürlenmeyi, (!) gerçeğe girelim... Avusturya'yı son İsrail oyununda hep beraber seyrettik. Ne var Allah aşkına söylermisiniz bana? 34'lük Herzog, uydurma direk vuruştan uzatmalarda çerçeveyi görmese, kim rakip olurdu bize? Unutmadan; Otto Bariç bize kıyak da yapıyor. Korkak millilerinden 7'sini affetmedi. Yani Avusturya'nın iskeleti yok. Biz de ise 26 Aslan Yürek var!..

Siz hiç bugüne kadar gördünüz mü; maça saatler kaldı Şenol Güneş on biri seçemiyor? Asları yedek, yedekleri as takımda oynatıyor. Kısacası hepsine güveni tam...

Diyorlar ki; hava koşulları ve tribün desteği... Hava karlı olabilir. Biz ne karlar, çamurlar, rüzgarlar; agustik tribünler gördük. Yeter ki ay yıldızlı çocuklarımızın yüreği, gönlü, dili bir olsun; hepimizin olduğu gibi... Avusturya'da olmazsa, Ali Sami Yen'de olur.. Bu gece ekranda, Çarşamba canlı, biz yola devam; Avusturya yaya!.. İçimden geçeni söylemektemi yasak!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.