HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Erbaş ve erlere başarı belgesi

23.09.2001 00:00:00
Uzunada Deniz Komutanlığı'nda vatani görevini yapan ve yetenek kazandırma kurslarına katılarak başarı gösteren 50 erbaş ve ere başarı belgeleri törenle verildi. Uzunada Deniz Komutanlığı Yolluca Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törene, Urla Kaymakamı Ali Kamil Başıhoş, Uzunada Deniz Komutanı DenizKıdemli Binbaşı Selahattin Sezgin, İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Can, Urla İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk, Uzunada Deniz Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubaylar katıldı.

Uzunada Deniz Komutanı Deniz Kıdemli Binbaşı Selahattin Sezgin, törende, Genelkurmay Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde vatani görevini yapan erbaş ve erlere yetenek kazandırma programı çerçevesinde kurslar açıldığını ve bu kurslara katılan 50 erbaş ve erin başarı gösterdiğini söyledi. Atatürk'ün, "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü hatırlatan Sezgin, erbaş ve erlerin aldığı kurslar sayesinde ikinci bir meslek edindiğini kaydederek, askerlerden, aldıkları eğitimle ülke ekonomisine katkı sağlayacak girişimlerde bulunmalarını istedi. Urla Milli Eğitim Müdürü Fazlı Karatürk ise kursların bu yıl ikincisinin düzenlendiğini belirterek, bilgisayar, elektrik bakım-onarım, modern tarımcılık ve okuma-yazma alanlarında kurslar verildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Modern Tarım Kursu'nda birinci olan Metin Sartık'a başarı belgesini Kaymakam Başıhoş, Bilgisayar Kursu'nda birinci olan Evgin Korkmaz'a belgesini Selahattin Sezgin, Elektrik Bakım Onarım Kursu'nda birinci olan Erol Yaprak'a belgesini Süleyman Can, Okuma- azma Kursu'nda birinci olan Sıddık Şahin'in başarı belgesini ise Fazlı Karatürk verdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.