HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Filmekimi'ne büyük ilgi

19.10.2003 00:00:00
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nca düzenlenen ve 10-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen "İKSV Sonbahar Film Haftası-Filmekimi"nde gösterilen filmler, 16 bin sinemasever tarafından izlendi. Beyoğlu Emek Sineması'nda gerçekleştirilen hafta süresince, Kanada, ABD, Çin, Japonya, İsrail, İspanya, İtalya, Almanya gibi ülkelerden 20 film gösterime girdi. 7 gün boyunca 36 seansta vizyona giren filmler arasında en çok ilgi görenler, Danimarka'nın haşarı çocuğu Lars Von Trier'in "Dogville"i ile Oliver Stone'un Fidel Castro ile geçirdiği üç günün belgeseli "Comandante" oldu.

Biletleri kısa zamanda tükenen diğer filmler ise Michael Haneke'nin en son ve en iyimser çalışması "Kurdun Günü", Zhang Yimou'nun estetik harikası yeni filmi "Kahraman" ve Denys Arcand'ın kara mizah yüklü çalışması "Barbarların İstilası". İlk gösterimi Filmekim'inde gerçekleştirilen ve bu hafta vizyona giren "Ölüm Oyunu" ve Ken Loach'un "Afilli Delikanlı" da en çok ilgi gören filmler arasında yer aldı.

Filmekimi, gelecek yıl da yine Ekim ayında İstanbullu sinemaseverleri Beyoğlu'nda buluşturacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.