HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Göztepe işi sıkı tutuyor

13.06.2001 00:00:00
Göztepe Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,''Beşiktaş'ın gözden çıkardığı tüm futbolculara talibiz" dedi. Sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Gerede'de başlayacaklarını ve 11 gün sürecek kamp sonrasında İzmir'e döneceklerini bildiren Çalımbay, ikinci etap çalışmalarının 14 Temmuz'da Almanya'nın Köln şehrinde başlayacağını söyledi.

Büyük paralar vermeyiz

Beşiktaş'ın da büyük bir ihtimalle burada kamp yapacağını belirten Çalımbay, Almanya'da 4 özel maç yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Lig hazırlıklarına daha sonra İzmir'de TSYD Turnuvası ile devam edeceklerini kaydeden Çalımbay, şöyle konuştu: "Yönetime, gitmesini istediğim futbolcuların listesini verdim. Ancak büyük paralar isteyen futbolculara da kal demem. Çünkü bütçemiz belli. Her kuruşu en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Herkesin ayağı yere basmalı."

Öncelikle iyi kaleci

Özellikle dış transferde çok dikkatli olduklarını, Fildişi Sahili'nden Mısır'a kadar birçok ülkeden 100'e yakın yabancı futbolcu ile temaslarının sürdüğünü bildiren Çalımbay, "Öncelikle iyi bir yabancı kaleci alacağız" dedi.

Bilgili ile görüşeceğiz

Cumartesi günü yardımcılarının yeniden Slovakya ve Romanya'ya gideceğini ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti: "Romanya'da dikkatimizi çeken 2 futbolcu var. Feyyaz Uçar, bunları bir defa daha izleyecek. Bunun dışında perşembe günü İstanbul'da Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ile bir görüşme yapacağız. Beşiktaş'ın gözden çıkardığı tüm futbolculara talibiz. Hedefimiz kiralamaktan çok almak. Ancak bütçemiz belli, buna göre hareket edeceğiz."

Koşan bir ekip olacak

Yabancı futbolcu konusunda kontenjanlarını kaleci dışında iyi bir libero, iki orta saha ve bir de iyi bir golcü yönünde kullanmayı hedeflediklerini belirten Çalımbay, "Koşan, mücadele eden iyi bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Maddi konulardaki sıkıntılarımıza rağmen bunu başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.