HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

İsrail yine tankla saldırdı

26.07.2001 00:00:00
İsrail tankları, Filistinlilere ait bir araca ateş açarak, 1 kişiyi öldürdüler.

Filistinli güvenlik kaynakları, kuzeydeki Nablus kasabasında meydana gelen saldırıda araca çok sayıda tank mermisi fırlatıldığını belirterek, saldırının hedefinin Hamas örgütünün üst düzey bir üyesi olduğunu söylediler.

Aynı kaynaklar, saldırıda ölen kişinin ismini ve araçta kaç kişi bulunduğunu ise açıklamadılar.

İsrail tanklarının araca 5 mermi attığı, tamamen parçalanan araçtan Batı Şeria semalarına siyah dumanlar yükseldiği bildiriliyor.

Görgü tanıkları da olaydan sonra bölgeye giden Filistin ambulansına, saldırıya uğrayan araçtan çıkartılan bir cesedin konulduğunu kaydettiler.

İsrail, katilleri koruyor

İsrail, Filistin yönetimi tarafından hazırlanan, kendilerine sunulması planlanan ve tutuklanması istenen İsrailli şüphelilerin adlarının yer aldığı listeyi reddedeceğini açıkladı.

Filistinli Batı Şeria gizli servis şefi Tevfik Tiravi, önceki günkü açıklamasında, İsrail yönetiminden tutuklanmasını istedikleri 50'den fazla İsrailli şüphelinin listesini hazırladıklarını güvenlik toplantısında İsraillilere vereceklerini söylemişti.

Tiravi, Filistin yönetiminin elinde bu kişilerin Filistin halkına karşı barbarca eylemlerde bulunduklarına dair kanıt bulunduğunu ifade etmişti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.