HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Israil'in gözü döndü

27.08.2001 00:00:00
Ramallah kenti yakınlarındaki karayolunda önceki gün 2 İsrailli'nin öldürülmesi üzerine harekete geçen İsrail tankları, gece Gazze'ye girdi.

Hastane yetkilileri, Filistinli polis memuru Ebu Bekra'nın, operasyon sırasında öldürüldüğünü ve 2 kişinin yaralandığını söyledi.

Filistinli güvenlik yetkilileri, İsrail tankları ile birlikte iş makinalarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde, Filistin Ulusal Güvenlik binası ile birlikte 2 binayı yerlebir ettiğini belirtti.

İsrail uçakları kasaba bombaladı

İsrail savaş uçakları da sabaha karşı Gazze'deki 3 kasabayı bombaladı.

Görgü tanıkları, İsrail F-16'larının, Filistin güvenlik merkezini hedef almış olabileceğini ve bölgede büyük bir patlama meydana geldiğini söyledi.

Saldırı sonucu Filistinli en az 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtiliyor.

Hem havadan hem karadan

İsrail'in misillemesinde 4 Filistin kasabası hedef olurken, helikopterler Filistin lideri Yaser Arafat'ın karargahı yakınında uçtu.

Görgü tanıkları, 1 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı olayda, yarım düzineyi aşkın İsrail helikopterinin Arafat'ın Gazze'deki karargahı yakınında uçtuğunu, ancak ateş açmadığını söyledi.

Arafat, İsrail-Filistin krizine ilişkin olarak Asya ülkelerini kapsayan bir gezide bulunuyor.

İsrail ordusunun misillemesi, Refah'ta başlamış, F-16 savaş uçaklarıyla tankların katıldığı saldırıda, çok sayıda Filistin karakolu ve Ulusal Güvenlik binası yerlebir edilmişti.

Refah'taki camilerin hoparlörlerinden, halka İsrail güçlerine karşı savaşma çağrıları yapılırken, İsrail askerleri ise sabaha karşı çekildiler.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.