HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

İstanbul'un haritaları hazır

03.10.2001 00:00:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin yerleşim, yapılaşma, altyapı ile ulaşım konusundaki tüm proje ve uygulamalarda esas alınacak jeolojik, jeofizik ve morfolojik haritalarını çıkardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, kentin büyükşehir belediyesi sınırlarında kalan bölgelerini kapsayan ve 1/5000 ölçekli jeolojik harita ile jeofizik ve morfolojik haritalandırma çalışmaları hakkında, İstanbul Deniz Otobüsleri'nin Yenikapı'daki Brifing Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında bilgi verdi. Gürtuna, İstanbul'un 27 ilçesinden 24'ünün, "İmar Planlarına Esas Jeoloji ve Yerleşime Uygunluk Harita ve Raporları"nın, Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi, Zemin ve Deprem İnceleme Müdürlükleri'nce tamamlandığını, Sarıyer, Beykoz ve Gaziosmanpaşa ilçelerinin raporlarının da bitme aşamasında olduğunu bildirdi. Bu çalışmalarda, kent ve konutlar açısından insan sağlığı ve güvenilir bir yerleşim çevresinin oluşturulmasının esas alındığını kaydeden Gürtuna, "Zemin cinsine ve özelliklerine bağlı oluşturulan bu çalışma, yerleşim, yapılaşma, altyapı ile ulaşım konusunda yapılacak bütün proje ve uygulamalarında esas alınacaktır" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.