HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Kutan, asker gönderilmesine karşı

10.10.2001 00:00:00
aadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Hükümet'in Afganistan'a asker göndermek için kararname çıkartma hazırlığında olduğunu kaydederek, "Nerelere asker göndereceksiniz? Hedefi ve sonucu belli olmayan bir maceraya Türkiye'yi atmaya hakkınız var mı?" dedi.

Kutan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, ABD'nin Afganistan'a yaptığı operasyonda her ülkenin kendi çıkarlarına uygun sonuçlar elde etmek istediğini söyledi. Çıkacak bir savaşta Türkiye'nin hangi çıkarının olacağını soran Kutan, "Türk Hükümeti, bu savaşın Filistin'i, Çeçenistan'ı, Keşmir'i, Kıbrıs'ı, Kuzey Irak'ı nasıl etkileyeceğini araştırdı mı, muhataplarına bu soruları sordu mu?" şeklinde konuştu.

Recai Kutan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"NATO Antlaşması'nın 5. maddesinin işletilmesinden söz ediliyor. 5. madde nasıl ve niçin işletilecek? ABD'ye dışarıdan bir devletin saldırdığı ispat edilmiş midir? Türkiye'den asker istenmesi durumunda yetki talebi için kararname hazırlandığını duyuyoruz. Nerelere asker göndereceksiniz? Hedefi ve sonucu belli olmayan bir maceraya Türkiye'yi atmaya hakkınız var mı? Hükümet (Bizden somut hiçbir talep yok) diyor ama öte yandan asker gönderme hazırlığı yapıyor."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.