HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Liselerde eğitim bitti

18.10.2003 00:00:00
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Çocuklar, okula gitmek yerine rapor alıp dersaneye gitmeyi tercih ediyor. Bu yanlıştır, bunu düzeltmemiz gerekiyor dediğimiz zaman birileri çıkıyor, öküzün altında buzağı arıyor. Yok efendim, İmam Hatip Lisesi, şu lise, bu lise... Türkiye'de şu kadar imam varmış, bu kadar cami varmış. Şapla şekeri birbirine karıştırmayalım" dedi.

Çelik, Milli Eğitim Vakfı (MEV) tarafından düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) dereceye giren 31 öğrenci için düzenlenen ödül törenine katıldı.

Çelik, şöyle konuştu: "Bu yanlış ÖSS sınavından dolayı liselerimizde 4 yıla çıkarılması gereken ve bizim de buna çalıştığımız eğitim sistemimiz 1.5 yıla inmiştir. Üçüncü sınıflar adeta tatil ediliyor. Niçin? Çünkü, lise 2, lise 3 müfredatından soru sorulmuyor. Sekizinci sınıf, belki lise 1'den soruluyor. Çocuklar, okula gitmek yerine rapor alıp dersaneye gitmeyi tercih ediyor. 'Bu yanlıştır, bunu düzeltmemiz gerekiyor' dediğimiz zaman birileri çıkıyor, öküzün altında buzağı arıyor. Yok efendim, imam hatip lisesi, şu lise, bu lise, Türkiye'de şu kadar imam varmış da, bu kadar cami varmış... Şapla şekeri birbirine karıştırmayalım. Biz, dünyanın medeni, modern ülkeleri ne yapıyorsa onu yapıyoruz, onu yapmaya çalışıyoruz. Üçüncü dünya ülkelerini örnek falan almıyoruz."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.