HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Meclis'te oturma düzeni değişti

26.08.2001 00:00:00
TBMM Genel Kurulu'nda grupların oturma düzeni, FP'nin kapatılmasından sonra kurulan iki yeni partiye göre yeniden şekillenecek.

TBMM Başkanlığı, tatilden sonra Genel Kurul'da yapacağı yeni oturma düzeninde, ana muhalefet partisi DYP'yi, Ak Parti ile Saadet Partisi'nin arasına almayı planlıyor. Partilerden herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda, Genel Kurul'da siyasi parti gruplarının oturma sırası, DSP, MHP, ANAP, AK Parti, DYP ve Saadet Partisi olarak düzenlenecek. Bağımsızlar için ise Saadet Partisi'nin arkasındaki 8 sıra ayrılacak.

Meclis bütçesine tırpan

Öte yandan, TBMM'nin 2002 yılı bütçesinin de tasarruf tedbirleri doğrultusunda hazırlandığı öğrenildi.

Geçen yıl ki bütçe rakamından çok az bir farkla hazırlanan 2002 yılı bütçesi, Meclis Başkanlık Divanı'nda kesinleştirildikten sonra Maliye Bakanlığı'na sunulacak.

Yeni bütçede tasarruf tedbirleri uyarınca yeni taşıt alımı ve demirbaş eşya alımı öngörülmüyor. Ancak sarayların, köşk ve kasırların zorunlu bakımları yaptırılacak ve restorasyonlarına devam edilecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.