HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Meclis'te revizyon

20.08.2001 00:00:00
Meclis teşkilatının, çağın gereklerineve tasarruf ilkelerine uygun bir şekilde değiştirilmesi için çalışmalara başlandı.

TBMM Başkanı Ömer İzgi'nin talimatıyla başlatılan çalışmanın ilk aşaması tamamlandı. TBMM Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ön çalışma, TBMM Başkanı İzgi'ye sunuldu. Öneriler arasında Genel Sekreterlik ile müdürlükler arasında bir ara kademe olarak görev yapan daire başkanlıklarının kaldırılması ve müdürlüklerin doğrudan genel sekreter yardımcılıklarına bağlanması yer aldı. Böylece hizmetlerin bürokratik bir aşamanın kalkması ile daha hızlı ve daha verimli yürütülmesi amaçlanıyor. Ayrıca, meclis personelinin verimlilik ve kadro esasına göre gözden geçirilerek, tasarrufa gidilebilecek alanların belirlenmesi ve bazı hizmetlerin de dışardan satın alınması da öneriler arasında yer alıyor.

TBMM Başkanlığı geçen yasama yılında, uzun yıllardan bu yana yapılmak istenilen bu değişiklikleri Başkanlık Divanı gündemine getirmiş ve bir komisyon oluşturularak rapor hazırlatılmıştı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.