HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Müşerref'ten mecburi açıklama

21.09.2001 00:00:00
ABD'nin Pakistan'dan istihbarat, hava sahası ve lojistik destek istediğini söyleyen Pervez Müşerref, Afganistan'daki Taliban yönetiminin zarar görmesini istemediklerini vurguladı. Müşerref, ABD'yle işbirliğine girdiklerini, çünkü tersi bir tutumun Pakistan'ın uluslararası toplumdan tecritine yol açacağını söyledi. Alınacak yanlış bir tutumun Keşmir sorunu üzerinde de kötü etkileri olacağına dikkat çeken Müşerref, 'kendimizi zarardan korumaya mecburuz' dedi.

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Pakistan İstihbarat Şefi General Mahmud Ahmed aracılığıyla Taliban lideri Molla Muhammed Ömer'e mektup göndererek durumun ciddiyetini anlattığını belirtti. Pervez Müşerref, konuşması boyunca Afganistan'a karşı ABD'nin tarafının tutulması politikasını protesto eden Pakistanlıları, söz konusu politikanın Pakistan için en doğrusu olduğuna ikna çabası içindeydi. Müşerref, ABD'nin Usame Bin Ladin'i bulma çabasının İslam'a ya da Afgan halkına karşı bir saldırı olmadığının altını çizdi. Müşerref, 'ABD'nin hedefler Usame Bin Ladin ve örgütü El Kaide'dir' diye konuştu. Pervez Müşerref, Pakistan'ın 1971'deki Hindistan savaşından beri en kötü krizini yaşadığını, şu anda alınacak her kararın hem ülke, hem de dünya açısından önemli sonuçları olacağını belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.