HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

Özellikle Ali BulaMAç'a ve Diğerlerine

02.09.2001 00:00:00
Bir kaç Ayet;

- Yanlarındaki Tevrat ve İncil'de yazılı buldukları o elçiye, o ümmi peygambere uyanlar (var ya), işte o peygamber onlara iyiliği emreder, onları kötülükten men eder, onlara temiz şeyleri helal, pis şeyleri haram kılar. Ağırlıklarını ve üzerlerindeki zincirleri indirir. O peygambere inanıp O'na saygı gösteren, ona yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nûra (Kuran'a) uyanlar var ya, işte kurtuluşa erenler onlardır. (A'raf , 7/157)

- De ki: Ey insanlar! Gerçekten ben sizin hepinize göklerin ve yerin sahibi olan Allah'ın elçisiyim. Ondan başka tanrı yoktur. O diriltir ve öldürür. Öyleyse Allah'a ve ümmi peygamberi olan Resulüne - ki o, Allah'a ve O'nun sözlerine inanır- iman edin ve O'na uyun ki, doğru yolu bulasınız. (A'raf, 7/ 158)

- Mü'minleri bırakıp da kafirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah'a aittir. (Nisa, 4/139)

- O (Allah), Kitapta size şöyle indirmiştir ki: Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya (konuya gelinceye) kadar kafirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah, münafıkları ve kafirleri cehennemde bir araya getirecektir. (Nisa, 4/140)

Birkaç Hadis;

- Ehli kitaba bir şey sormayınız. Çünkü onlar sapıtmış oldukları için sizi hidayete eriştiremezler. Eğer siz böyle yaparsanız, ya batıl sözü doğrular ya da doğru bir sözü yalanlamış olursunuz. Allah'a yemin olsun ki, eğer Musa hayatta olsaydı O'nun bile bana tabi olmaktan başka yapacağı bir şey yoktur.

1- Ahmet Bin Hanbel, Müsned, III. 338

2- İbni Kesir Tefsirü'l Kuran-il azim, I-386

3- Ed-Dürrü'l mansur, II- 85

4- Alûsî, Ruhu'l Meanî III- 210

- Muhammed'in nefsi kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki, eğer Musa peygamber sizin aranızda olsaydı da O'na tabi olup beni terk etseydiniz sizler bu halde kesinlikle sapıtanlardan olurdunuz. Halbuki Musa (as) hayatta olup yaşasaydı O'nun bile bana tabi olmaktan başka yapabileceği bir şey yoktur.

1- Darimi, Sünen, Mukaddime bab, 46

2- Ed-Dürrü'l Mansur, II. 84

3- Alűsî Ruhu'l Meanî I. 244.

- Muhammed'in nefsi kudret elinde olan Allah'a yemin olsun ki bu ümmetten hiç bir kimsenin Yahudi veya Hıristiyan olduğunu duymak istemiyorum. Eğer böyle bir kişi bana inanmadan önce ölürse o ancak cehennemliktir.

1- Sahih-i Müslim, Kitabü'l İman, bab 70

2- Zadü'l Mesir I. 365

3- İbni Kesir, Tefsiru'l Kuran'il Azim,

I. 363

- Ümmetimden veya Yahudilerden ya da Hıristiyanlardan her kim benim peygamber olduğumu işitir de bana iman etmezse o kişi

cennete giremeyecektir.

1- Ahmet bin Hanbel, Müsned, IV. 396

2- Tefsirü'l Kuran'il azim, II. 266

- Efendimiz Muaz Bin Cebel (ra)'i Yemen'e gönderirken ona şöyle buyuruyor: "Ya Muaz sen kitap ehli olan bir kavme gidiyorsun. Oraya vardığında onları Allah'ın birliğine, Muhammed (as)'ın de O'nun resulü olduğuna şehadet getirmeye davet et. Bu iki şehadetle sana boyun eğerlerse, Allah'ın kendilerine beş vakit namazi farz kıldığını bildir. Bunu da kabul ederlerse zenginlerden alınıp fakirlere verilmek üzere zekatı farz kıldığını bildir. Bu konuda da itaat ederlerse sakın mallarının en iyilerini almaya kalkma. Mazlumun duasından sakın. Çünkü mazlumun duası ile Allah arasında perde yoktur."

1- Buharî, Hayatü's Sahabe I04
 
Müslim Karabacak / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.