HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

Rumlar nasıl ilerliyor?

02.10.2005 00:00:00
Kıbrıs'ın eski Ankara Büyükelçisi Ahmet Zeki Bulunç anlattı... KKTC'de yakın zamanda bir mal tazmin komisyonu oluşturulmuş.

Rumlara çağrı yapılmış: "KKTC'de kalan toprağınız varsa gelin size ait olduğunu ispatlayın, bedelini ödeyelim." Bir Rum vatandaşı tazminat istemeye kalkınca Rum hükümeti önünü kesmiş: "Orası senin malın olabilir ama Rum toprağıdır, Türklere satamazsın." Rumlar yıllardır böylesine ilkeli, bilinçli, dirençli bir politika izliyorlar. O yüzden hep ilerliyorlar.

İmaj gurusuna bakın!ABD Başkanı Bush'un imaj gurusu Karen Hughes, Dışişleri Bakanı Gül'ün "Irak, İran ve Suriye bizim komşumuz" sözünden çok etkilenmiş. Kadın imaj gurusu olmuş ama coğrafya bilgisi biraz kıt galiba...

Sıra PKK konferansındaErmeni soykırımı konferansı Bilgi Üniversitesi'nde yapıldı, bakalım PKK konferansı hangi üniversitemize kısmet olacak?


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.