HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Saros Körfezi'nde düzenleme

01.09.2001 00:00:00
Edirne Valiliği tarafından kurulan "Saros Komisyonu", Saros Körfezi'ndeki çalışmalarını tamamladı.

Vali Yardımcısı Kemal Özgün başkanlığında 22 Ağustos'ta Enez İlçesi sahilinde çalışmalara başlayan komisyon, son olarak Keşan İlçe sahilinde inceleme yaptı.

İl Jandarma Komutanlığı, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, İl SağlıkMüdürlüğü ve Çevre İl Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan komisyon, Saros Körfezi'nde kıyısı olan yerleşim birimlerinde altyapı, imar planları, turizm, güvenlik konularıyla ilgili inceleme yapıp, SİT alanları ve ormanlık bölgelerle ilgili sorunları yerinde tespit etti.

Heyet, bölgede görev yapan kaymakam ve belediye başkanlarının yanısıra tatil köylerinde bulunan tatilciler, kooperatif başkanları ve köylülerle de görüşerek, önerilerini dinledi.

Enez ile Keşan'ın Sazlıdere, Gökçetepe, Mecidiye, Erikli ve Yayla deniz sahillerinde tespit edilen sorunların bir rapor halinde Edirne Valisi Fahri Yücel'e sunulacağı ve sorunların çözümü için çalışma başlatılacağı bildirildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.