HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Sensizlik, benim şiirim

11.04.2021 00:00:00
'Sensizlik, benim şiirim' seslendirme dosyası:
1.
İlk kez göz göze geldiğimizde elinde tuttuğu kitabını/makâlâtını imzalamış ve "Haklı ol, Hakk'ı savun, seni'de Hz. Muhammed(s.a.a) savunsun" demişti.
Annemi kabre koyduğumuzda da haber yollamıştı: "Hiç üzülmesin, bizim yolladığımızı Hz. Ali teslim alır"!
İşte bu nedenle O, benim dünyam ve ukbam, ötesi? Bilmiyorum, yok.
2.
Allah Teala tarafından insanlara gönderilen bütün ilahi peygamberler ve o yolun yolcuları İki ana hedefi  izlemişlerdir. Birincisi Allah ile kullar arasında sağlam ve samimi bir bağlantı kurmak, bir başka ifade ile insanın "Lâ ilâhe illallah" kelimesinde mündemiç olan Allah'tan başka bir varlığa tapmasını önlemektir.
İkinci hedefleri ise kullar arasında adaleti temin etmektir. 
Tevhid ve Adalet!
Diyebiliriz ki O'nu, ad ve soyadının dışında başka bir isimle isimlendirsek  onun adına Tevhid, soyadına  Adalet diyebiliriz.
3.
Konuşurken ve yürürken ve sohbet ederken ve fırça atarken, terbiye ederken ve nefes alırken ve verirken onun hayatı tevhid ve adalet üzeredir:
La ilahe İllallah, La ilahe illallah, La ilahe illallah…
Cenab-ı Hak ne buyuruyor:
"Onlar ayakta iken, yanları üzere iken ve yatarlarken Allah'ı zikrederler".
4.
O'nun kalbine aşk kâlu'bela da yazılmıştı. O nedenle bir aşk insanı idi, her şey aşk içindi ve hayatının her anını aşk ile yaşardı! O nedenle bir yıldız olsa aksa gelse şu ana, kışımızı yaza, geceyi gündüze çevirirdi.
Aşkın gücü çünkü sonsuzdur. Elinde aşk silahı, yüreğinde rüyaları olan kutlu insanlar zamanın sahibidirler ve te'sirleri de o nedenle sonsuzdur.
Aşksızlara verme öğüt, öğüdünden alır değil,
Aşksız kişi hayvan olur, hayvan öğüt bilir değil.
5. Düz Yazı:
"Yeryüzünün her köşesinde toplumların yüreklerini alabildiğine küçültmek ve buna karşı maddi açlıklarını sonu yok ölçülerde büyütmek beşeri sistemlerin sosyal ve kültürel politikaları haline gelmiştir. İnsansız ve imansız üretim, yoksul bırakılmış, onursuz bı¬rakılmış halklara sonu gelmez bir ihtiyaç haline getirilmiştir. Ve insan cennetten çıkarıldığından bu güne, belki de tarihinin hiçbir döneminde bu ölçülerde böyle ya¬pay ihtiyaçlarının zebunu olmamıştır. Oysa o, Cennetin çocuğudur. Birinin ona bunu hatırlatması gerekir..."
Bugün dünya savaşı çığlıkları atan hasta ruhlular ile dolu iken O, barış'ın alt ve üst yapısını tüm insanlığın hizmetine sunarak değeri karşılanamaz bir hizmet vermiştir.
6.
Biri varlık, biri yokluk.
Var olmaktan korkan, yokluğa kurbandır. Yok olmayı bilen insan, var olmanın yolunu bulandır.
Sağır ve dilsiz olmayan vicdan, her zaman O'nu görür, O'ndaki büyüklüğe âşık olur.
Bizi, bu sesi duyanlardan eyle ya Rabbi!
 
Ahmet Erimhan / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.