HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Ümit Özdağ, Hüseyin Baş… Uzaklarda Arama

09.06.2021 00:00:00
'Ümit Özdağ, Hüseyin Baş… Uzaklarda Arama' seslendirme dosyası:

Seçimin baraja tabii tutulması diyebiliriz ki ülkenin sorunlarına çözüm üretememesinin en önemli nedeni! Barajlanmış siyaset ülke için en hayırlı rüyaları gören, en kapsamlı çalışmalar yapan/en çalışkan partileri yazık ki yönetimin uzağında tutuyor. Büyük bir enerji ve güç ülkeye hizmet etmekten mahrum ediliyor.

Meclis'te temsil edilen muhalefet partileri ise havasından mıdır suyundan mıdır belli değil (!) -hükümetin oluşturduğu- statükonun parçası haline geliyorlar. 

Milletvekilliğini kaybetme korkusu, genel başkanlığın baldan tatlı pozisyonu, kendilerine çok yakın hissettikleri iktidarı elde etmek adına bir kısım güçlerle işbirliğine girmeleri (mesela Amerika gibi), milletvekilliğini bakanlığa, muhalefet liderliğini Başkan/Başbakanlığa dönüştürme arzusunun şiddeti siz ne derseniz deyin, Meclis muhalefetini çok fazla hesap kitap yapmaya itiyor. 

Şunu demek istiyorum: 

Makam kaybetme korkusu ya da makamı yükseltme arzusu Meclis'teki muhalefetin orijinal fikirler üretmesini engelliyor. 

İktidarın fikirsizliğine/projesizliğine ve ülkeyi çöl iklimine dönüştürmesine bu şartlar altında girmiyorum bile!

Meclis dışında yaşayan sahici muhalefet partileri ise ülkenin gerçekten ümidi! Çünkü Onlar kamu imkânlarından zerrece nasiptar değiller. Meclis'e ancak vatandaş kapısından girebiliyorlar, tüm dünya nimetlerine de kapalılar. Ellerindeki tek imkân fikirleri ve üretecekleri farklılıklar! 

Bu partiler fikir ve proje üreterek ancak var olabilirler. Öyle de yapıyorlar zaten! Ülke adına çözüm üreterek, tavır ortaya koyarak, bunun için gerekirse bedel ödeyerek var oluyorlar. Çalın kapılarını bakın neler göreceksiniz? Dertli partiler bunlar, dertleri olduğu içinde çare peşindeler!

Anlayacağınız bu idealist partiler onca imkânsızlıklara rağmen kupkuru iklimde yağmur olup yağıyorlar ama biz onları ne anlıyor ne de takdir ediyoruz. Elde hesap makinesi, iktidarı Meclis'teki 2-3 parti nasıl değiştirir onun hesabını kitabını yapıyoruz ama iktidardan farklı ne vaat ediyorlar, farklı bir yol izleyecekler mi, o yetenek bu adamlar da var mı? Onunla hiç ilgilenmiyoruz.

Şimdi nereden çıktı tüm bunlar, konu bu mu? Zaman nitelik değil nicelik zamanı diyeceksiniz?

Haklısınız da aklıma şu sebeple geldi… 

Geçtiğimiz Cuma haberiniz olmuştur Ayyıldız Hareketi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ Hoca, hareketin önderlerinden Seyyid Yücel ile birlikte BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı genel merkezde ziyaret etti. Hem BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş için taziye, hem de yeni genel başkan Hüseyin Baş için hayırlı olsun ziyareti idi bu!  

Ziyaret BTP'nin yeni genel merkezinde gerçekleştirildi. Konu yeni bina olunca Seyyid Yücel -belli ki sorumluluk O'nun omuzlarında- samimi ortamda şaka yollu binanın kirası/giderleri filan da konu oldu!

Seyyid Yücel espriyi patlattı: "Yahu kesemize göre bina bulamadık, bina da iyiymiş burada mı kalsak acaba?"

Her şakada bir gerçek yatar derler. Ülkenin yetiştirdiği en önemli değerlerden birisi özellikle terör, savunma, milli güvenlik uzmanı Ümit Hoca gibi bir kıymet, taşın altına elini koyup parti kuracağım diyorsa böyle bir mesele ile mi uğraşmalı? Önüne -sonuçta siyaset de bir kamu hizmeti olduğuna göre- hiç değilse asgari koşullarda hizmet edebileceği siyaset araçları konulmalı değil mi?

Parası yoksa siyaset yapmasın diyenleriniz olduğunu duyuyorum. İyi de Ümit Hoca'lar, Hüseyin Baş'lar yoksa Sedat Peker-Süleyman Soylu ve bunların üst yapısı hükümetlere ve Ümit Hoca'dan ödünç alarak kullanıyorum Sarı Muhalefete mahkûm oluyorsunuz!

İzleyin bakalım Bağımsız Türkiye Partisi'nin ekonomik programını? Ya da Ümit Hoca'nın terörün nasıl çözüleceğine ilişkin birinci sınıf çözüm ve projelerini! 

Emin olun çapsızlar ve ihanet korosunun borusunun öttüğü şu ortamda o projeler ve bu adamlar ülkenin en büyük zenginliği! Eğer bir gün içinde boğulduğumuz/müsilaj olduğumuz sıkıntıları aşacaksak bunu yolu Ümit Özdağ'dan, Hüseyin Baş'tan ve onların Türkiye için hazırladığı olağanüstü ehemmiyette çözüm ve projelerinden geçiyor.

Onları da kıymetini bilmeyerek kaybedersek zifiri karanlıktan nasıl çıkacağız?

 
Ahmet Erimhan / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.