HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Ulusoy İçini Döktü

09.07.2001 00:00:00
Naklen yayın, havuz, hülle, kulüp başkanlarının kavgası, Fikret Ünlü ile sürtüşmesi, milli takım ve Şenol Güneş ile ilgili düşüncelerini açıklayan Haluk Ulusoy, adeta içini döktü

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, göreve geldiği günden bu yana bazı kesimlerce devamlı tenkit edildiğini ancak, doğru bildiği yoldan sapmayacağını söyledi.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın bazı futbolcuları hülle yoluyla transfer etme girişimlerini ise yakışıksız bulduğunu ifade eden Haluk Ulusoy, "Hülle son derece çirkin ve şık olmayan bir yol" dedi.

Hülle yolunu kapattık

Hülle yoluyla yurtdışına giderek imza atan futbolcuların bir yıl boyunca Türkiye'de futbol oynamalarının söz konusu olmadığını belirten Ulusoy, "Bu futbolculara kiralama kapısını da kapattık" diye konuştu. Ulusoy, Oktay'ın durumunun hülle ile uzaktan yakından ilişkisinin olmadığını ifade ederek, "Oktay, Türk Futbolu için önemli bir futbolcu olduğu için kendisine geçici lisans verdik. Oktay mazaret gösterilerek kimse aynı yola başvuramaz" dedi.

Kavgaya zorluyorlar

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ile şahsi problemi olmadığını belirten Haluk Ulusoy, bazı kesimlerin kendisini kavgaya zorladığını söyledi. Milli maçlarda FİFA, kulüp maçlarında UEFA'nın kurallarının geçerli olduğunu bir kez daha tekrarlayan Ulusoy, "Bazı kesimler beni Ünlü ile kavgaya zorlayarak reyting peşinde. Devletin bir bakanına saygısızlık yaptığımı kimse söyleyemez. Ayrıca milli maçta seromoni için talimat vermedim. Ama Bakan Ünlü'nün medyanın dolduruşuyla hareket ederek ortamı gerginleştirdi" yorumunda bulundu.

Mahkeme suçsuz buldu

Ulusoy, Bakan Ünlü'nün meclisten çıkacak özel bir kanunla kendisini görevden alma girişimini ise,"Bu anlayış Anayasa ve insan haklarına aykırı. Sayın bakan beni suç işlediğime dair dava etti ancak, mahkeme suçsuzluğuma karar verdi" diyerek değerlendirdi.

Erzik zamansız konuştu

Aziz Yıldırım ve Celal Doğan arasında yaşanan sürtüşmeyi üzüntüyle izlediğini ifade eden Haluk Ulusoy, "Bütün başkanlar benim kardeşim. Anadolu kulüpleri zor şartlarda yetiştirdiği futbolcuları transfer yaparak para kazanmak istiyor. Ancak bazı istenmeyen durumlarda ortaya çıkınca bu kavgalar oluyor" dedi.Ulusoy, Türkiye'de ortamın gerginlemesini Şenes Erzik'in zamansız açıklamasına bağladı.

Şenol'un tek suçu Trabzonlu olmak

Türk Milli Takımı'nın 2002 Dünya Kupası'na katılacağını yürekten inandığını belirten Haluk Ulusoy, Şenol Güneş'i kimseye yedirmeyeceğini söyledi.

"Şenol Güneş'in en büyük suçu Trabzonlu olmak" diye konuşan Ulusoy, "Şenol hoca Türk Futbolu'nu tavandan alıp tabana mı vurdurdu? Avrupa Şampiyonası elemelerinde Milli takımın durumu malum. Şenol hocanın insanlığına, futbol bilgisine ve kariyerine kimse dil uzatamaz" şeklinde rest çekti.

Terim ve diğerleri gururumuz

Fatih Terim'in Milan'ın başına getirilişini "devrim" olarak yorumlayan Haluk Ulusoy, "Tüm bu güzellikler bizim dönemimizde gercekleşti. 7 futbolcu yurtdışına çıktı. Ayrıca Fatih Terim Milan'da. Bu kardeşlerimiz yurtdışında Türkiye'nin turizm elçileri olacak. Millet olarak onların arkasındayız" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.