HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Vatandaş sonuç bekliyor

18.10.2003 00:00:00
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, batık bankalardaki alacakların tahsili konusunda hazırlanan son yasa taslağını değerlendirirken, "Bu paralar zaten haram paraydı, şimdi de kanunen karapara oldu. Yedi ceddinden alırız" dedi. Anadolu Ajansı'nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Hilmi Bengi ile görüşen Çiçek, devletlerin bağımsızlığının ekonomik gücüyle orantılı olduğunu belirterek, "Fakir devlet bağımsız olmaz. Devlet gelişmişse, ekonomik gücü varsa bağımsız olur" diye konuştu. Çiçek, "Hangi yabancı heyetle görüştüysem, yolsuzluk konusunu açmıştır. Türkiye, yolsuzluk yapılan ülkeler arasında üst sıralarda yer alıyor. IMF geldiğinde dokuz büklüm oluyoruz. Bu aynı zamanda devlete güveni de zedeliyor" dedi.

İşadamı siyasetçi ve bürokrat işbirliği yapıyor

Yolsuzluğun örgütlü bir iş olduğunu, "siyasetçi, bürokrat, işadamı" ayaklarının bulunduğunu belirten Çiçek, "Bu bizim ve çoluk çocuklarımızın geleceği için gerekli" diye konuştu.

Çiçek, söz konusu taslağın Başbakanlık'ta hızlı bir şekilde incelendikten sonra önümüzdeki hafta imzaya açılabileceğini ve ardından TBMM'ye sevk edilebileceğini belirtti.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) başkanlığını Adalet Bakanı'nın yapmasının eleştirildiğini kaydeden Çiçek, bu eleştirilerin "ayağının yere basmadığını", Avrupa'da bu kurullara atamaların parlamento tarafından yapıldığını ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.