HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Yüklemenin sonu

14.07.2001 00:00:00
Sezon öncesi tüm takımlar hazırlık evrelerinden geçerler. Bu futbolun yadsınamayacak gerçeğidir. Şu aşamada da 1.hazırlık döneminin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyorlar. İşte bu dönemin sonlarında bir Kocaeli-Fenerbahçe maçı izledik.

Bir hazırlık maçıydı. Yeni futbolcuların kaynaşımı ve kondisyonu test etmenin ön plana çıktığı bu karşılaşmaların 60 dakikası da ciddi anlam taşır. İşte bu 60 dakikalık bölümde iki takımı da analiz tahtasına taşıdım. Gördüm ki Kocaelispor teknik heyeti; aşırıya kaçmayan yükleme yapmış oyuncularına. İdeale yakın onbiri de sahaya sürdü. Lige hazır gözüktüler. Orta sahası mükemmel işliyor; ileri üçlüde iki Bulgar; Yordanov ve Lazarov geçen yıldan daha aktifler. Serdar ise bireysel oyunu yeğlediği için fazla etkin gözükmedi. Ancak Kocaelispor önceki akşamki oyunuyla ismini ligin üst sınırlarına yazdırır!..

F.Bahçe teknik heyeti ise; yüklemenin dozunu kaçırınca sarı lacivertli futbolcular şaşkınlık içindeydi!.. Futbolda bir tabir vardır: "Yahu beni arkadan birisi mi, tutuyor; koşmak istiyorum, koşamıyorum". Al bu tabiri; önceki akşam ki F.Bahçe'ye yapıştır... Bir de kaynaşmada olumsuzluk, yeni oyun düzeni ve eksik kadrosunun etkisiyle, F.Bahçe kazanmasına karşın vasatın üstüne çıkamadı. Umarım Mustafa Denizli, bu aşırı yüklemenin yanlış olduğunu saptamıştır. Fizik gücü üst düzeyde olan Johnson dahi verimli olamadı; düşünün gerisini...

Fenerbahçe'nin yenilerinden Ceyhun, Siirt'teki futbolundan zerre kadar arınmamış, bu oyununda ısrar ederse, Mustafa hoca formayı sırtından çekip alır!.. Ümit Özat, saman alevi gibi bir parladı, bir söndü... Günün ismi olarak Revivo, biraz da genç kaleci Recep derim. F.Bahçe yeni bir kaleci kazanıyor... Denizli'ye tavsiyemiz; yüklemeyi pazara çıkarması!.. Yoksa F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde ipliği de pazara çıkar!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.