HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

11'e 11 tamamlasaymış..!

16.04.2002 00:00:00
Derbiden bir gün önce bu sütunlarda "Pek de iddialılar" başlıklı yazı yazmıştım. Olayın iki kahramanı "başkan ve menajer"di...

Ancak çok da iddialısı Beşiktaş menajeri Sinan Engin'di; Aziz Yıldırım sırf inat olsun diye "araba bahsine" girdi. Şimdi kazandı ne olacak merak ediyorum..! Bakalım paralı, yani maaşlı menajer Sinan; 25 milyarı sayıp arabayı başkana hediye edebilecek mi? Bekleyip göreceğiz...!

Neyse benim merak ettiğim başka bir konu var. Eve yeni ayak basmıştım ki Sinan Engin mikrofonlara konuşuyor "11'e 11 olsaydık Fenerbahçe'yi farklı yenerdik. Profesyonel oyuncu bunu yapmamalıydı; takımın kaderiyle oynadı. Üzülerek söylüyorum şampiyonluk gitti"... Ya Sinan kardeşim; bohçacı kadın edebiyatıyla bu işler yürümez.! Sen takımına güveniyorsun ama; futbolcun sana, takımına güven vermiyor..!

Saha içindekileri önce anlatayım: Maç başlamış saldırıyor Beşiktaş, 33 dakika da böyle sürüp gidiyor. Ancak tek bir tehlikeli atak yok; aksine Beşiktaşlı oyuncular; rakiplerine alabildiğince bodozlama giriyor.! İsim de vereyim Ahmet Dursun, İlhan Mansız, Ali Eren, Tayfur Havutçu; bir de bunlara hakeme itirazda; uslu oyuncular Ronaldo, İbrahim, Baya ekleniyor. Vay bu takımın haline..! Zaten iki dakika sonra Ali Eren duşa (!) gidiyor... Yanımdakilere 'gerisi gelecek' diyorum. Muhittin Boşat insafa geliyor..! Onun aklında; rakip takımdan da birini atayım yatıyor! İşin en önemli tarafına geçeyim Sinan kardeş; senin hocan Daum'un ve yedeklerin Sertan'ın, Erman'ın; ikinci golde Serhat'ın ofsayt olduğunu iddia edip, yan hakemi bir parçalamadıkları kalıyor... Nasıl teknik adam, nasıl futbolcu bunlar?.. Topun ayaktan çıktığı ana hiç mi bakmıyorlar..? Komik duruma düştüler. İşin daha da önemli safhası var Sinan kardeş, o muhteşem seyircin 5 dakikadan sonra maçı bıraktı. Küfüre ve herkese saymaya başladı.." 1900 kişilik Fenerbahçe seyircisi onlara müthiş bir ders verdi... Ee, sen bu şartlarda tam takım olsan ne yazar Sinan kardeş..?
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.