HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

''Aksaklık olursa eskiye döneriz''

21.10.2003 00:00:00
Gökçek, Batıkent-Sincan Metro Hattı çalışmaları kapsamında metro hattına döşenen ilk rayın kaynağını yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. "Kızılay'daki trafik düzenlemesiyle ilgili halktan herhangi bir tepki aldınız mı?" sorusu üzerine Gökçek, şu ana kadar herhangi bir tepki almadıklarını belirterek, "Herhalde bugün bir şeyler yansımaya başlar. Daha yeni olduğu için şu an bir şey söyleyemeyeceğim. Mutlaka belli bir istikamette yolları olan vatandaşlarımız belli bir süre sıkıntı çekecekler. Ama, bir süre sonra zannediyorum, herkes kendi giriş yolunu bulacak" diye konuştu.

Bu tip yeni yol uygulamalarında ilk 3 gün bazı sıkıntıların yaşanabileceğini anlatan Gökçek, şöyle devam etti:

"Bizim, Kızılay'da böyle bir uygulama yapmamızın amacı Kavaklıdere ve Eskişehir Yolu'ndan gelen trafikteki sıkışmayı ortadan kaldırmaktı. Bu sıkışmayı ortadan kaldırmanın tek yolu da Kızılay'da sola dönüşleri engellemekti. Biz de bunu yaptık. Daha yapacağımız şeyler var. Mesela Sıhhiye'de iki tane üst geçideihtiyaç var. Dolayısıyla trafik durmadan akabilsin. Gençlik Parkı'nın orada bir alt geçit yapılacak önümüzdeki sene. Zaman içinde trafikten doğan problemler teker teker halledilecek."

Gökçek, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün herhangi bir aksaklık görülürse uygulamadan vazgeçileceği yönündeki açıklamasının anımsatılması üzerine, şunları söyledi: "Kızılay'da yaya trafiğini aşağıya aldık. Yaya trafiğinin geriye dönüşü, yeniden yukarıya alınması söz konusu değil. Araçlarla ilgili düzenlemelerde aksaklık görülürse elbette eski düzene dönülebilir, amadaha iyi gittiği görülürse bu kalır. Bunlar doğrudan doğruya belli bir tatbikatın yapılmasıyla ortaya çıkar."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.