HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Ali Sami Yen'deki ders

29.01.2002 00:00:00
Ne maçın skoru, ne Galatasaray lehine verilmeyen iki penaltı, ne de verilen penaltıdan önceki faul. Hiçbiri ama hiçbiri önemli değil. Galatasaray oynadı ve hak ettiği gollerle hakettiği üç puanı aldı. Galatasaray'ın attığı ilk gol öncesi faulden bahsedenlere, Denizlispor'un, G.Saray'a attığı ve iki puan kaybettirdiği gol öncesi yapılan faul hatırlatılmalı.

* * *

Bu ve bu gibi olaylarla millet oyalanmamalı... zaten ekseriyet bunun farkında. Biz asıl ders alınması gereken yere; tribünlere bakmalıyız. Yıllarca borç batağından kurtulamayan ve adeta seyircisiz maç oynayan Galatasaray, sonunda doğruyu bulup bilet fiyatlarında indirim yaptı. Neticede Rizespor maçında hem seyirci, hem de hasılat rekoru kırdı. Ülkenin durumunu da göz önünde bulundurarak, biletlere zam yaparak daha fazla gelir elde edilebileceği yanlışını geç de olsa anladılar.

* * *

Keşke birileri de bu olayı görebilse. Habire vergileri artırıp, daha fazla gelir elde edeceğini zannedip işyerlerinin bir bir kapanmasına sebep olmasa. Az gelir, kaynağı kuruyabilecek gelirden daha faydalı ve süreklidir.

Asıl gerçekleri gündem edelim. Ali Sami Yen'deki tribünlerden ders alalım.
 
Ayhan Keskin / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.