HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Nantes nakavt

28.09.2001 00:00:00
Galatasaray'ın Nantes maçı beni çocukluk yıllarıma götürdü. Hani o ilkokul çağlarında teneffüslerde oynanan vazgeçilmez oyuna, kimi yörelerimizde hares, kimi yörelerimizde sobe denilen şu bildiğimiz ebe oyununa. Galatasaray da Fransa'da Nantes'i son yarım saatte sobe yaparak İstanbul'a döndü.

Lucescu o efsane boksör Muhammed Ali'nin maçlarını seyretmiş olacak ki önce hızlı ve genç takımı 70 dakika yordu. Bu dakikada yapmış olduğu değişikliklerle nakavt yapmanın tam zamanı dercesine solak Sergen'i oyuna soktu. 79. dakikada Sergen sol gösterip sağ vurdu. Topu adeta iğne deliğinden geçirerek Nantesi nakavt etti.

Bu dakikadan sonra Norveçli hakemin haçlı ruhu canlandı. Verilmeyen fauller, kesilen ataklar, fazladan oynatılan 7 dakika hepsi boşuna artık. Cimbom birkez rakibi nakvt etmişti. Bir doksan dakika daha fazla oynatsada farketmezdi.

Lucescu teknik dretörlüğünün tartışılmasına önemli bir set çekti. Kariyetine Galatasaray'da daha çok artılar ekliyeceğe benziyor. Bu galibiyet grupdan çıkmamız için önemli bir avantaj olmuştur.

Avrupadaki gururumuz Galatasaray'ın başarılarına, Fenerbahçe'ninde toparlanıp başarı eklemesi, Türk futbolseverlerinin en büyük temennisi. Çünkü henüz zaman erken.
 
Ayhan Keskin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.