HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Gölgedeki son maçlar

26.10.2001 00:00:00
Şampiyonlar Ligi'nde grubunun lideri Galatasaray önceki gün İtalya'da liderliği bırakmakla kalmadı, UEFA şansını bile zora soktu. Grubun en zayıf takımına yenilmek Galatasaray'a yakışmadı. Bu maçta gördüğümüz gibi Galatasaray beyinde kazanmadı. Lucescu bir puan düşüncesi ile İtalya'ya gitti. Beşiktaş maçından önceki maçlarda yaptığı akıllı ve yerinde değişiklikleri bu hayati önem taşıyan karşılaşmada yapamadı. Hatta sakatlanan kalecisini değiştirme cesareti gösteremeyerek adeta yenilginin baş mimarı oldu. Lucescu son iki maç öncesindeki başarılarının gölgesinde kaldı. Sergen ve Hasan Şaş çekişmesini sahada göremedi. Son maç İstanbul'da ancak Lazio'dan daha güçlü bir takım olan PSV ile oynanacak. Bu maçta mutlak galibiyet gerekiyor. Fakat bu oyun anlayışı, ligde liderliği yitirmeyi, Avrupa'da havlu atmayı sağlar.

Lucescu'ya tavsiyemiz Galatasaray ruhuyla oynamasın. Şampiyonlar Ligi'nde alınan başarısız sonuçların sebebi durarak oynanmaya çalışılan futboldur. Galatasaray'a durarak oynamak yakışmıyor. Doksan dakika presli ve atak oynayan bu takıma biz alıştık bir kere. Takımımızı geri istiyoruz.

Son bir not daha: Takımın beyni olmaya Sergen, askeri olmaya ise Hasan Şaş yakışır. Bunu kabul ettirme görevi de Lucescu'ya düşer.
 
Ayhan Keskin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.