HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Kestane şekeri

04.11.2001 00:00:00
Barcelona, Liverpool, Roma, Galatasaray Bursa'da koma. Avrupa'yı dize getiren Aslan, Bursa'da sunulan kestane şekeriyle teslim oldu. Teknik direktör Lucescu borsa trendi gibi bir dibe vuruyor, bir tavan yapıyor. Gerçi borsa bile son zamanlarda bu kadar inişli çıkışlı değil. 4 önemli maçtan yorgun çıkan takımını elindeki en kötü futbol oynayan oyuncularıyle takviye ederek sahaya çıkarıp Galatasaray'a tarihinin en farklı hezimetini yaşattı.

Bursaspor dersini iyi çalışıp zor hava şartlarında teknik kapasitesi yüksek Galatasaray'lı futbolcuların etkisiz kalabileceğini iyi hesap etti. Hem namağlup liderin ünvanını sildi, hem de tarihi bir fark elde ederek haklı bir gurur yaşadı. Son zamanlarda aldığı seri galibiyetlerinin tesadüf olmadığını da göstererek zirveye doğru hızla yaklaştı.

Bu mağbuliyet ders alınırsa Galatasaray için sevindirici olmalı. Çünkü zorlu hava şartlarında oynanacak maçların bu daha ilkiydi. Önümüzde Şampiyonlar Ligi maçlarıyla birlikte hemen hemen bu hava şartlarında oynanacak 29 maç daha var. Bursa maçının kaseti ders olarak izletilmeli ve çıkış yolları bulunmalıdır.

Galatasaray için hedef Avrupa'da yarı final, final değil kupa. Türkiye'de ise şampiyonluktur. Bu tür maçlardan ders alıp hatalar tekrarlanmazsa Aslan hedeflerine ulaşacaktır. Yakın geçmişte olduğu gibi.
 
Ayhan Keskin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.