HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Zoru severiz

05.09.2001 00:00:00
Nefesler tutuldu. Ali Sami Yen futbol bayramına hazır. Liderlik için lideri yenme zamanı. Dünya kupası finalleri için İsveç'i geçme zamanı.

Evimizde oynamanın avantajı ile bu zor maçı kolaya çevirip kolay bir galibiyet alabiliriz. Şenol Güneş, bir puan için oynayacak olan İsveç karşısına Slovakya maçından farklı bir kadro ve farklı bir oyun kurgusu ile çıkmak zorunda. Önce İsveç kontraataklarında fire vermeyecek sağlam bir defans kurmak zorunda. Yan toplar ile Hakan'ı besleyip bu futbolcunun ceza alanına indireceği topları dteğerlendirecek oyuncuları sahaya sürmek zorunda. Orta sahada Emre'nin de oynayacak olması avantaj. Emre'nin yanında Okan ve Yıldıray'ın katı isveç direncini kırabilecek yetenekte olmaları bir gerçek. Bu maç zor, o da bir gerçek. Futbolcularımızın sabırla bu zor maçı kolaya çevirip bugün Ali Sami Yen'de bayram havası yaşatacağından eminim. Lider olduğumuz taktirde önümüzdeki Moldova maçı sorun olmayacaktır. Dünya kupası finallerine doğrudan katılmamız kanımca bugün belli olacaktır.

Türk insanı, Türk futbolcusu her zaman zorlukların üstesinden gelmesini bilmiştir. Bu gün de bilecektir.

Haydi Türkiye dileğim ve dileğimiz bu.
 
Ayhan Keskin / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.