HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Çetin: Avrupa terörü tanıdı

25.09.2001 00:00:00
Eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, Avrupa ülkelerinin Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen, çeşitli terör örgütlerine göstermiş oldukları hoşgörüyü, bundan sonra göstermelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Eski TBMM Başkanı ve eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, terörle mücadelenin kolektif işbirliği gerektirdiğinin altını çizerek, 21. yüzyılın başında dünya gündeminin birinci maddesini terörle mücadelenin oluşturduğunu belirtti. Çetin, şunları kaydetti:

"Avrupa ülkeleri, çeşitli terör örgütlerine, yapılan tüm uyarılara karşı gösterdikleri hoşgörüyü artık gösteremezler. Yıllardır Avrupa ülkelerinde terör örgütlerine, serbest örgütlenme adı altında hoşgörü gösteriliyordu. Terörle mücadale bir bütündür. Hem terörle kolektif mücadele hem de bu tür hoşgörüler bir arada yürüyemez."

"İdam mazereti sona eriyor"

Avrupa'da birçok ülkenin idam cezasını gerekçe göstererek Türkiye'nin iade taleplerini geri çevirdiklerini hatırlatan Çetin, idam cezasının kaldırılması halinde Türkiye'nin, Avrupa ülkelerinin elinden bu gerekçeyi alacağını belirtti. Çetin, "Avrupa artık Türkiye'nin iade taleplerine karşı eskisi kadar çekinceli davranamaz ve davranmamalıdır da" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.