HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Çiller: Toptan istifa edin

07.09.2001 00:00:00
Çiller, Koray Aydın'ın, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile milletvekilliğinden istifa etmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Mevcut hükümetin işbaşına gelişinden bu yana, görev değişiklikleri dışında 7 bakanının istifa ettiğini anımsatan Çiller, istifa eden, etmek durumunda kalan bakanlardan ikisinin istifa nedeninin, "kendileri ile ilgili, bakanlıkları ile ilgili yolsuzluk iddiaları" olduğunu kaydetti.

Yolsuzluk iddialarından dolayı istifalarını veren iki bakanın da, başında bulundukları kuruluşların işlemleri ile ilgili operasyonlara bağlı olarak istifa ettiklerini ifade eden Tansu Çiller, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu büyük bir skandaldır ve dünyanın başka bir yerinde olsa bu durumdaki hükümet yerinde bir dakika bile durmaz, istifa eder. İstifa eder, çünkü siyasi etik bunu gerektirir.

Ayrıca, bu hükümetin halihazırda bakanlıkları devam eden iki üyesikendilerine bağlı kurum ve kuruluşlarda yolsuzluklar, suiistimaller olduğunu kendileri beyan etmektedirler. Bu da, bu hükümetle ilgili birbaşka garipliktir.

Mevcut hükümetin neden olduğu olumsuzlukların ortadan kalkması için bu hükümetin bir an önce, hiç gecikmeden istifa etmesi gerekmektedir. Hükümet, birer birer istifa yerine, toptan istifa etmek suretiyle Türkiye'nin önünü açmalıdır.

Bu hükümetin istifasının ardından, partilerarası uzlaşmaya dayalı, demokrasi prensiplerine ters düşmeyen ve ülkeyi hemen genel seçime götürecek bir Milli Mutabakat Hükümeti oluşturulmasıyla, Türkiye'ye veTürk milletine yeni bir başlangıç umudu ve imkanı verilecektir."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.