HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Demirel bir kez daha hakim karşısında

10.07.2001 00:00:00
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında Ege Finansal Kiralama A.Ş'deki bazı işlemlerin usulsüz olduğu gerekçesiyle açılan davanın görülmesine devam edildi.

Şişli 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, başka suçtan tutuklu sanık Yahya Murat Demirel katıldı.

Kimlik tespitinin ardından ifadesi alınan Yahya Murat Demirel, konuya ilişkin 6 sayfalık yazılı savunmasını mahkemeye verdi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini, kimseyi de zarara uğratmadığını bildiren Demirel, Egebank tarafından davaya ilişkin hazırlanan raporun kasıtlı olduğunu, mahkemenin bu raporu dayanak olarak almaması gerektiğini söyledi. İddianamede, Yahya Murat Demirel'in sahibi olduğu Üniversal YatırımA.Ş'nin, Ege Finansal Kiralama A.Ş'ye danışmanlık hizmeti vermesi amacıyla bir anlaşma imzalandığı belirtiliyor.

Danışmanlık hizmeti alınmamasına rağmen Yahya Murat Demirel'in hesabına toplam 257 milyar 334 milyon 480 bin liralık ödeme yapıldığı kaydedilen iddianamede, Ege Finansal Kiralama A.Ş.'nin yüzde 70 hissesinin yine Demirel'in şirketlerinden Demport Liman Yatırımcılığı ve İşletmeciliği'ne devri için imzalanan anlaşmada payların ve pay karşılığı yatırımların bilerek düşük gösterildiği anlatılıyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.