HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Gemlik sahilleri pislik içinde

03.09.2001 00:00:00
Güney Maramara'da yapılan deniz suyu ölçümlerine göre, en fazla kolibasiline Gemlik kıyılarında rastlanırken, Karacabey ve Mudanya kıyılarının ise daha temiz olduğu belirlendi.

Bursa Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şubesi'nce deniz suyundaki kolibasili oranlarını tespit etmek üzere, 26 noktada yapılan ölçümlerde, 15'inde bu miktar, Dünya Sağlık Örgütü'nce kabul edilen oran olan 200'ün altında tespit edildi.

Ölçüm sonuçlarına göre, Güney Marmara'nın en kirli bölgesini Gemlik kıyıları oluşturuyor. Temmuz ayında yapılan ölçümlerde, 11 noktadan 5'inde denize girilmesinde sakınca görülmediği belirlenirken, Ağustos ayında ise sadece Karacaali ve Hasanağa izcilik kampları ile Suniipek Fabrikası önünde yapılan ölçümlerde kolibasili miktarı öngörülen değerin altında çıktı.

Bu kıyı şeridinde bulunan Narlı, Gemsaz, Kurşunlu Köyaltı halk plajları, Küçükkumla ve Kurşunlu siteler önü ile Küçükkumla Orman Kampı'nda yapılan ölçümlerde ise 100 mililitre denizsuyunda 2400 kolibasili çıktı.

Ölçümlerde, Karacabey ve Mudanya kıyıları ise daha temiz bölgeler olarak tespit edildi. Karacabey kıyılarında bir tehlike gözlenmezken, Mudanya kıyılarında 11 noktada yapılan ölçümler sonucunda, sadece Kumkaya Tatil Sitesi, Kumkaya Özel İdare Kampı ve Eşkel Halk Plajı'nda kolibasili miktarının yüksek olduğu saptandı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.