HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

‘Gençlik hareketi başlattık’

11.02.2021 00:00:00
'‘Gençlik hareketi başlattık’' seslendirme dosyası:

Odatv YouTube kanalında konuşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, BTP olarak gençlik hareketi başlattıklarını açıkladı.

Konuşmasının devamında, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlık ve istikbalini organize etmek isteyen bir kadroyuz vurgusunu da yaptı.

Bu yaklaşım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e mesaj niteliği taşıyordu adeta.

Bu mesaj "Bağımsızlık karakterimdir" diyen ulu önderi rehber kabul etmektir.  

Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın, icazeti okyanus ötesinden değil, yetkiyi milletten istemesi aynı anlama gelmektedir.

Atatürk'ün 'Gençliğe Hitabe'sinin başlangıcında "Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir" derken; sonunca ise "Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur" demektedir.

BTP işte bu misyonu üstleniyor. 

* * *

Gençliğin ne anlama geldiğini de Atamız bizzat kendisi açıklıyor.

"Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

 "Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir."

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

"Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin; hiç kimseyi aldatmayacaksın; memleket için hakiki mefkûre ne ise onu görecek, hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır; herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır; ...fakat sen buna mütehammil olacaksın; önüne nihayetsiz manialar yıkacaklardır. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telakki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine kani olarak bu mâniaları aşacaksın. Bundan sonra da sana büyüksün derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin."

İşte Hüseyin Baş Bey"var bi hayalimiz" diyerek, "bizler bağımsızlık ve istikbal mücadelesinde en öndeki saftayız Atam" mesajını vermektedir.

 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.